Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Safety road 2023 - preventivní projekt zaměřený na mladé řidiče

ÚSTECKÝ KRAJ - V letošním roce jsme již na 10. ročníku úspěšného preventivního projektu přivítali přes tisícovku studentů. 

V průběhu tří dnů z 19.-21.9.2023 byl v Ústí nad Labem v budově krajského úřadu a v Mostě v budově magistrátu města realizován projekt s názvem SAFETY ROAD – prevence pro mladé řidiče. Hlavními partnery bylo Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje, Krajský úřad Ústeckého kraje a Ministerstvo dopravy – BESIP. Jednalo se již o desátý ročník úspěšného projektu, během kterého jsou osloveny stovky mladých lidí ve věku 17-19 let. Mladých lidí, kteří již buď jsou držiteli řidičského průkazu, nebo jimi do budoucna budou. Z policejních statistik vyplývá, že Ti, co vlastní řidičák zhruba dva roky, tak se ze 30 procent stávají viníky dopravních nehod. V každém roce tento projekt stavíme na tragické dopravní nehodě, při které zemřeli mladí lidé. Bohužel i v letošním roce jsme jich zaznamenali celou řadu. Rovněž letos byl tento projekt povýšen o nezastupitelnou část a opět jsme oslovili Krajské ředitelství Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje a Zdravotní záchrannou službu Ústeckého kraje. Tato volba se již v předešlých letech ukázala jako velice správná a kruh Integrovaného záchranného systému tím byl uzavřen. Jedná se o nezastupitelné tři složky IZS, které se na místech tragických nehod denně setkávají.

Preventivního projektu se v průběhu tří dnů zúčastnily stovky studentů studentů středních škol, gymnázií a učilišť z Ústecka a Mostecka. Z akce odcházeli s mnoha zážitky, kdy si mohli vyzkoušet brýle simulující stav pod vlivem alkoholu a pod vlivem drog, simulátor nárazu v 30km rychlosti, poskytnout první pomoc a seznámit se s prací IZS na místě mimořádné události.

Ze zpětné vazby, která se nám postupně dostává, byla akce studenty velmi pozitivně vnímána a atmosféra v sále nasátá emocemi ve studentech a i učitelích zanechala hluboký dojem.

Ústí nad Labem 22. září 2023
por. Mgr. Veronika Hyšplerová
mluvčí policie Ústeckého kraje

vytisknout  e-mailem