Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

S vysloveným zákazem řízení ujížděl policistům

LIBEREC – Žádáme řidiče a chodce, které mohl ohrozit řidič šedého Mercedesu, aby se nám přihlásili. 

Pátek 13. listopadu nebyl šťastným dnem pro 21letého mladého muže z Jablonce nad Nisou. S mírnou nadsázkou by se dalo říci, že naplnil české úsloví, které hovoří o potrefené huse.
Policisté dopravního inspektorátu vyjížděli krátce po 16. hodině k nahlášené dopravní nehodě. Z kruhového objezdu na silnici I/14 při výjezdu do ulice Kunratická jim však, ve stejném směru jedoucí Mercedes, neumožnil předjetí i přesto, že policejní vůz měl zapnuté „modré majáky s doprovodnou sirénou“. Řidič navíc náhle sešlápl plynový pedál a snažil se policejnímu vozu ujet. Co stálo za řidičovým neuvážlivým jednáním, zjistili policisté velmi záhy. Muži zákona předali informace o dopravní nehodě svým kolegům a zaměřili se na ujíždějící šedivý Mercedes. Nejen, že řidič silného vozu nerespektoval pokyny policistů k zastavení, dopravní značení nebo rychlostní limity, ohrozil také několik projíždějících řidičů a chodce. Jeho zběsilá jízda skončila až po téměř pěti kilometrech, kdy vjel na úzkou komunikaci ulice Na Zvonku. Plány na zmizení mu na této úzké silnici překazil sanitní vůz.

Policisté zjistili, že mladý muž řídil vozidlo i přesto, že měl vyslovený platný zákaz řízení všech motorových vozidel. Nyní mu tak v případě odsouzení hrozí za přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání trest odnětí svobody až na dvě léta.

V souvislosti s tímto případem nebezpečné a bezohledné jízdy, žádáme nejen řidiče ohrožených vozidel, ale také chodce, okolo kterých podezřelý muž projížděl, a které mohl ohrozit zejména pak v ulici Olbrachtova, aby se nám ozvali prostřednictvím bezplatné linky 158 nebo přímo na služebně Obvodního oddělení Liberec – Vratislavice. Veškeré takto získané informace mohou výraznou měrou dopomoci k objasnění prověřovaného trestného činu.

9. prosince 2020
por. Bc. Vojtěch Robovský
Oddělení tisku a prevence
Liberec

vytisknout  e-mailem