Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

S ukradenými klíčky se zmocnil auta

HRADECKO - Během jízdy skončil mladík bez řidičáku v rukou policie  

Policisté včera v neděli 18. listopadu 2012 sdělili podezření ze spáchání přečinu neoprávněné užívání cizí věci třiadvacetiletému muži z Královéhradecka. Ten je důvodně podezřelý, že v sobotu 17. listopadu 2012 v noci v jednom z barů na Královéhradecku (Novobydžovsku) odcizil auto.

Celý incident se odehrál v sobotu kolem půl dvanácté v noci. Mladík, který v baru popíjel se svou kamarádkou sodovku a kávu, využil příležitosti, když odešla na toaletu a z odložené kabelky jí odcizil klíčky od osobního automobilu. Poté si zaparkované vozidlo nedaleko restaurace ukradenými klíčky odemkl. Vůz nastartoval a odjel s ním pryč. Po chvíli byl na místní komunikaci kontrolován policejní hlídkou. Mladík, který nevlastnil žádné řidičské oprávnění, policistům tvrdil, že chtěl vůz pouze přeparkovat a nechtěl ho odcizit a ani poškodit.
Policistům uvedl, že klíčky od auta odcizil bez vědomí kamarádky. Přitom věděl, že by vůz bez řidičáku řídit neměl.
Osobní vozidlo Škoda Felicia měla devatenáctiletá dívka z Královéhradecka vypůjčené od svého bratra. Mladík naštěstí při jízdě nikoho nezranil a ani škodu na automobilu nezpůsobil.

Co se stalo mladá žena zjistila až poté, co do baru přijela policejní hlídka. Žena vůbec netušila, že jí kamarád vůz odcizil. Navíc nevěděla, že její kamarád nemá řidičák.

Vzhledem k tomu, že policisté případ šetří ve zkráceném přípravném řízení, bude o jeho dalším osudu v brzké době rozhodovat soud. Ten může mladíka za protiprávní jednání poslat až na dva roky do vězení.

nprap. Anna Pešavová - 19. listopadu 2012 (14:05) 

 

vytisknout  e-mailem