Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

S traktorem si jel nakoupit

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Nákupní košík vezl za traktorem. 

V neděli krátce před půlnocí zastavila policejní hlídka v ulici Východní ve Starém Městě staršího muže za volantem traktoru. Nejen že nadýchal 0,46 promile alkoholu, ale navíc má vyslovený zákaz řízení všech motorových vozidel. Policisté mu tak zakázali další jízdu.

Nenapravitelný muž si ale ze zákazu nic nedělal a po dvou hodinách opět za volantem traktoru brázdil ulice ve Starém Městě. Tentokrát ho hlídka zastavovala v ulici Velkomoravská. Řidič však nerespektoval výstražné znamení k zastavení, a jak se blížil k policejnímu vozidlu, tak do něj narazil. Až na vzniklou dvacetitisícovou škodu se naštěstí nikomu nic nestalo. Muž se opět podrobil dechové zkoušce, která vykázala hodnotu 0,36 promile.

Traktor, za jehož volantem neměl hříšník co dělat, byl celý obklopen nákupem. Dokonce vzadu měl přivázaný nákupní koš, který samozřejmě nebyl jeho. Ten si pořídil za pět prstů u supermarketu.

Muž nepřekročil zákon poprvé. Před necelými čtrnácti dny ho strážník městské policie zastavil ve Starém Městě za volantem onoho traktoru, se kterým si jel nakoupit. Přivolaní policisté již tehdy zjistili, že porušil zákaz řízení, navíc byl pod vlivem alkoholu, agresivní a velmi vulgární. Situace na místě se vyhrotila tak, že muž skončil na policejní služebně.

Muži jsme sdělili podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu podle zákona hrozí až dvouleté vězení. Navíc technicky nezpůsobilý traktor, se kterým páchal trestnou činnost, mu byl odňat.

27. září 2019, por. Bc. Milena Šabatová

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem