Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

S policisty se setkat nechtěl

LITOMĚŘICKO – Neměl čisté svědomí ani rejstřík… 

Počátkem listopadu ve večerních hodinách při provádění dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu zaujalo litoměřické hlídkové policisty vozidlo, které mělo pravděpodobně technickou závadu na osvětlení. Rozhodli se vozidlo zkontrolovat a řešit tento přestupek v dopravě. Zapnuli výstražné zvukové a světelné znamení s nápisem „Stop, policie“, avšak na to řidič zareagoval tím, že přidal na plynu a chtěl ujíždět. Zbrzdil jej však hustší provoz, proto se zřejmě rozhodl zastavit. Po vystoupení z vozidla se snažil hlídce utéct, kdy se pokoušel přeskočit přes oplocení přilehlého stavení. Svůj úmysl však nedokončil, neboť zděnou překážku se mu opakovaně nedařilo překonat a navíc ho v tomto jednání zastavil zasahující policista.

Následnou kontrolou osoby policisté zjistili, že se jedná o 30letého Litoměřičana, který usedl za volant vozidla, ač má vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel až do roku 2024. Dotyčný však policistům tvrdil, že o zákazu nic neví. Nicméně kontrola ukázala, že dotyčný řidič měl tato omezení již minimálně v pěti případech.
Přestupkovým jednáním řidiče se nyní bude ve správním řízení zabývat příslušný úřad, který mu může uložit pokutu až do výše 50 tisíc korun. Pokud se prokáže, že muž o zákazu řízení věděl, bude ho čekat navíc obvinění z trestného činu maření úředního rozhodnutí, za což mu hrozí až dvouleté vězení.

16. listopadu 2022
nprap. Pavla Kofrová
KŘP Ústeckého kraje

vytisknout  e-mailem