Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

S pistolí v ruce děsil prodavačku

Bohumín - policisté zadrželi dva důvodně podezřelé muže... 

V souvislosti s přepadením večerky v Bohumíně na konci loňského roku v těchto dnech policisté zadrželi dva důvodně podezřelé muže ve věku 36 a 39 let.

Komisař proti mužům zahájil trestní stíhání a podle míry účasti na přepadení je obvinil. Mladší muž (36) si vyslechl obvinění ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže. Jeho spolupachatel, muž ve věku 39 let, je obviněn ze spáchání trestného činu pomoc k zvlášť závažnému zločinu loupeže. V případě prokázání viny oběma mužům hrozí trest odnětím  svobody na dvě léta až deset let.

Podezřelí muži se dohodli a předem si rozdělili role. Zmíněný večer k bohumínské večerce na ulici Tovární přijeli společně osobním vozidlem. Do prodejny vešel mladší ze dvojice, maskován kuklou, pod pohrůžkou použití krátké střelné zbraně donutil prodavačku k postupnému vydání peněžní hotovosti. Přepadením získal bezmála 17 tisíc korun.

Jeho komplic v době přepadení čekal v osobním vozidle a hlídal okolí. Po útoku rychle odjeli do nedalekého města, o lup se rozdělili. Policisté zjistili, že použitá zbraň byla plastová dětská hračka.

Návrhu na vazební stíhání bylo vyhověno u hlavního aktéra přepadení… 36letý důvodně podezřelý v minulosti 13krát soudně trestaný byl převezen do vazební věznice. Druhý, 39letý pomocník, bude vyšetřován na svobodě.

por. Mgr. Bc. Zlatuše Viačková, zpravodajství 27. února 2020

komisař

+420 974 721 209
+420 602 161 727
zlatuse.viackova@pcr.cz

KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE
kancelář ředitele krajského ředitelství
oddělení tisku

vytisknout  e-mailem