Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

S nožem v ruce přepadl trafiku a sázkové kanceláře

BRNO: Čtyřiatřicetiletý muž si nevhodným způsobem obstarával peníze na splacení dluhu. 

V pátek odpoledne přijali policisté přes tísňovou linku oznámení o loupežném přepadení sázkové kanceláře v ulici Kuřimské. Maskovaný muž s nožem v ruce si od prodavačky vynutil vydání finanční hotovosti a utekl.

Na místo vyrazili policisté z Oddělení hlídkové služby a pustili se do pátrání.  Na Palackého třídě hlídka spatřila muže, který se schoval za zaparkovanou dodávku. Policisté ho vyzvali, aby vyšel ven. Při další kontrole zjistili, že má v batohu šátek a mikinu s kapucí, kterou se měl pachatel loupeže maskovat. Čtyřiatřicetiletý muž měl u sebe i finanční hotovost a ke svému činu se hlídce vzápětí doznal.

Případ si následně již převzali kriminalisté 1. oddělení. Z dalšího šetření vyplynulo, že mladý muž má na svědomí ještě dvě nedávná přepadení. Obdobným způsobem si odnesl peníze z trafiky na Palackého třídě a ze sázkové kanceláře na Minské. Celkem si přišel na více než čtyřicet tisíc korun.

Muž se v minulosti dopustil zpronevěry a má stále nesplacený dluh, tímto nešťastným způsobem se rozhodl situaci řešit. Skončil ve vazební věznici a za zvlášť závažný zločin loupež mu nyní hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

Zvukový záznam:0305.mp3

por. Andrea Cejnková, 3. května 2017

vytisknout  e-mailem