Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

S nalezenou platební kartou provedl dvě desítky platebních transakcí

PLZEŇ - Policisté pátrají po totožnosti neznámého pachatele, který si nálezem přisvojil občanský průkaz a platební kartu, kterou použil pro svoji potřebu. Celkem bylo zjištěno 20 provedených plateb a 10 pokusů o platbu. 

Policisté obvodního oddělení Plzeň-střed se od 24. listopadu 2021 zabývají nahlášenou ztrátou cenností, které na blíže nezjištěném místě v Plzni ztratil poškozený. O cennosti měl přijít dne 11. listopadu 2021 přibližně v době od šesté do osmé hodiny večer.  Ten den si neznámý pachatel nálezem přisvojil občanský průkaz a platební prostředek (debetní kartu bankovní společnosti), který následně ještě ve večerních a nočních hodinách užil na více místech v Plzni. Než poškozený zjistil, že mu platební karta chybí, pachatel během cca necelých čtyř hodin provedl celkem dvacet neoprávněných platebních transakcí ve výši 2 641 korun. Dále se pachatel dopustil celkem deseti neoprávněných pokusů o platbu za 372 korun, které neproběhly z důvodu blokace karty poškozeným.

Policisté se případem neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku dále zabývají, zjišťují a prověřují získané informace a po podezřelém pachateli pátrají.

nprap. Veronika Hokrová
25. listopadu 2021

vytisknout  e-mailem