Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

S mužem se zřejmě ulomilo zkorodované zábradlí

HRADECKO - Pádem z téměř čtyřmetrové výšky objektu na beton utrpěl těžká zranění  

Úraz v Černožicích - foto č. 1Vážná zranění utrpěl včera dopoledne muž, který na Královéhradecku spadl z téměř čtyřmetrové výšky na beton. Čtyřiapadesátiletý muž z Trutnovska byl leteckou záchrannou službou transportován do královéhradecké fakultní nemocnice.

Úraz se stal v pondělí 27. srpna 2012 krátce před půl dvanáctou dopoledne v jednom z objektů v Černožicích.

Živnostník prováděl společně se dvěma svými kamarády oplechování kouřovodu kotle u kotelny. Po skončení opravy kouřovodu se poškozený pohyboval na manipulační plošině, která je pevně spojená s konstrukcí kouřovodu a opatřena ochranným zábradlím. Umístěna je ve výšce 3,70 metrů. Poškozený se přitom, když z manipulační plošiny spouštěl pomocný jednodílný hliníkový žebřík, opřel o ochranné zábradlí plošiny, které se pod jeho vahou ve dvou bodech ulomilo a zřítil se i se žebříkem z výšky hlavou na betonový podklad.

Poškozený utrpěl při pádu z výšky vážná poranění. Živnostník s druhým kamarádem ihned přiběhli ke zraněnému muži na pomoc. Přitom zavolali záchranku. Až do příjezdu záchranářů poskytovali zraněnému první pomoc dle instrukcí záchranné služby. S vážným poraněním hlavy a v bezvědomí byl vrtulníkem záchranné služby převezen do špitálu.

Provedená dechová zkouška na zjištění požití alkoholu u živnostníka a nezraněného kamaráda skončila s negativním výsledkem. Zraněnému muži měla být v nemocnici odebrána krev.

Živnostník průběžně spolupracuje se společností asi deset let. Vždy má se společností uzavřenou telefonickou objednávku a po provedení práce mu pak společnost vystaví fakturu. Živnostník s kamarády neměl písemně sjednanou dohodu o provedení práce. Prý si navzájem vypomáhali jako kamarádi.

Při laickém pohledu na lom kovové trubky zábradlí o průměru tři centimetry je patrné, že zvnitřku je materiál silně zkorodován a křehký. Zábradlí bylo policií zajištěno pro další zkoumání.

Na místo se dostavili pracovníci inspektorátu bezpečnosti práce. Policisté případ prošetřují pro podezření ze spáchání přečinu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Trestní zákoník pamatuje na takové jednání až dvouletým trestem odnětí svobody. Hradečtí policisté prošetřují okolnosti celé události.

nprap. Anna Pešavová - 28. srpna 2012 (14:05) 

Odkazy do noveho okna

Úraz v Černožicích - foto č. 1

Úraz v Černožicích - foto č. 1 

Detailní náhled

Úraz v Černožicích - foto č. 2

Úraz v Černožicích - foto č. 2 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem