Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

S defibrilátorem jsme pomohli přežít kolaps desátému člověku

KRAJ - Naše hlídka vyjela k 93letému seniorovi. 

Dne 9. září krátce po 20. hodině vyslalo operační středisko naši hlídku  vybavenou defibrilátorem k 93letému pacientovi, který při návštěvě svého známého  v rodinném domě v Železném Brodě zkolaboval.

Policisté dorazili na místo za 3 minuty. Praporčík  Jiří Rejmont z obvodního oddělení v Železném Brodě a praporčík Ondřej Fibikar z obvodního oddělení v Rychnově převzali péči o seniora v bezvědomí a se zástavou dýchání z rukou 22letého syna majitelky domu. Ten mu do jejich příjezdu masíroval srdce pod vedením dispečera zdravotnické záchranné služby, se kterým byl v telefonickém spojení. zleva prap. Jiří Rejmont a prap. Ondřej Fibikarzleva prap. Jiří Rejmont a prap. Ondřej Fibikar

Kolegové okamžitě přilepili defibrilační elektrody na tělo muže a přístroj po vyhodnocení jeho zdravotního stavu doporučil výboj, který mu aplikovali.  Následně pokračovali v nepřímé masáži srdce a na podporu jeho dýchání použili ruční křísící přístroj takzvaný ambuvak. Zdravotnická záchranná služba si od nich přebírala pacienta v bezvědomí, které naštěstí nabyl ještě před transportem do nemocnice.

Vedoucí dispečinku záchranné služby později telefonicky kontaktoval naše operační středisko, aby oběma policistům poděkoval za výborně zvládnutou první pomoc před příjezdem sanity, bez které by pacient nepřežil. Třiadevadesátiletý muž ze Železného Brodu se tak stal desátým člověkem, kterému jsme v Libereckém kraji pomohli zachránit život.

16. 9. 2021
por. Bc. Ivana Baláková
tisková mluvčí KŘP Libereckého kraje

Odkazy do noveho okna

zleva prap. Jiří Rejmont a prap. Ondřej Fibikar

zleva prap. Jiří Rejmont a prap. Ondřej ... 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem