Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

S alkoholem a bez papírů

LITOMĚŘICKO – O víkendu se dostali do křížku se zákonem… 

Víkendové kontroly odhalily hned několik nezodpovědných řidičů. Nejen, že řízením motorových vozidel porušovali zákon, ale jejich jízda mohla být pro ně i ostatní účastníky silničního provozu osudová.
Poblíž obce Račiněves byla o víkendu zastavena a kontrolována řidička osobního vozidla značky Renault, která jevila známky podnapilosti. Na výzvu policistů se podrobila dechové zkoušce na alkohol, která byla pozitivní. Jedenapadesátiletá žena z Litoměřic nadýchala 1,26 a následně 1,35 promile. Tímto ve stavu vylučujícím způsobilost, vykonávala činnost, kterou mohla ohrozit život nebo zdraví lidí, nebo způsobit značnou škodu na majetku. Po vystřízlivění bylo řidičce sděleno podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Obdobný průběh měla i kontrola ve Štětí. Sedmapadesátiletý řidič jedoucí ve vozidle značky Dacia, rovněž usedl za volant vozidla po požití alkoholických nápojů. Jeho dechová zkouška na alkohol opakovaně vykazovala hodnoty přesahující dvě promile. Také tomuto řidiči byla další jízda zakázána a ve zkráceném přípravném řízení si převzal sdělení podezření pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky.

Dalším hříšníkem byl šestatřicetiletý řidič motocyklu z Roudnicka. Tento projížděl ve večerních hodinách obcí Štětí. Byl zastaven a kontrolován. Policistům nepředložil doklady k motocyklu a bylo zjištěno, že není držitelem řidičského oprávnění ani pro jednu skupinu motorových vozidel. Jeho dechová zkouška se opakovaně pohybovala u hranice dvou promile. Nyní je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.
Všem výše uvedeným řidičům hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Trestnímu stíhání bude čelit také mladá řidička z Litoměřic. Za volant vozidla usedla i přesto, že věděla, že má vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel. Měla však smůlu, neboť při jízdě městem narazila na hlídku policistů. Kontrola odhalila všechny skutečnosti a teprve 20letá žena si na policejní služebně převzala sdělení podezření pro trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což jí hrozí až dvouletý trest.

4. května 2022
nprap. Pavla Kofrová
KŘP Ústeckého kraje

alkoholalkohol

vytisknout  e-mailem