Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

"Rychle a zběsile!

České Budějovice - Neměňte si dálnici za autodromy! 

Po necelých dvou týdnech opět dálniční policisté z Borku zastavili přestupce při výrazném překročení rychlosti v jízdě na dálnici D3.

Ve čtvrtek dne 13. července 2023 v 19:48 hod. na dálnici D3 127 km, jel ve směru jízdy České Budějovice – Tábor – Praha, řídil muž osobní motorové vozidlo tovární značky Porsche 911 GT3,  kdy mu byla v místě s nejvyšší dovolenou rychlostí 130 km/hod naměřena rychlost jízdy 251 km/h, po odečtu možné odchylky měření rychlost 244 km/h. Policisté za pomocí výstražného a  zvukového zařízení dávali řidiči znamení, aby sjel na nejbližším sjezdu a zastavil . Na to reagoval tím, že sice sjel, ale zřejmě ěl v úmyslu strážcům zákona ujet. Při dojíždění tohoto vozidla si hlídka v dálce všimla, jak tento řidič sjíždí z D3 na exitu 125 Lhotice a pokračuje a směrem ke  křižovatce u firmy na zpracování živočišného odpadu. Poté odbočil vpravo a chtěl jet po „staré silnici“ na Chotýčany. Zde ho však zastavily semafory a protijedoucí vozidla v omezení.

Řidič byl vyzván k zastavení a vystoupení z vozu, na což mu nezbylo než reagovat. Provedeným testem na návykové látky vykázal negativní nález a to jak na alkohol, tak i na omamně psychotropní látky. Svého protiprávního jednání si byl plně vědom a souhlasil s projednáním přestupku.

Jak jsme vás již před 14 dny informovali v obdobném případu, hrozí řidiči zákaz řízení a vyšší finanční postih, o kterém bude rozhodovat správní orgán obce s rozšířenou působností.

Ke zkoušení rychlostních limitů vašich sportovních vozů neslouží dálnice nebo jiná rychlostní komunikace, ale autodrom!

por. Bc. Milan Bajcura, krpc.pio@pcr.cz

16 července 2023

Odkazy do noveho okna

Měření rychlosti na D3

Měření rychlosti na D3 

Detailní náhled

Zastavení řidiče OA Porsche 1

Zastavení řidiče OA Porsche 1 

Detailní náhled

Zastavení řidiče OA Porsche 2

Zastavení řidiče OA Porsche 2 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem