Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

„Rychle a zběsile“ neznamená bezpečně.

LIBERECKO – K driftování jsou polygony, ne běžné komunikace. 

Mnohé majitele silných strojů láká pomyšlení vyzkoušet si své řidičské dovednosti na zasněžených nebo ledovkou pokrytých silnicích. Nejlépe pak v místech, kde jsou komunikace členité. S ostrými zatáčkami a pokud možno v lokalitách, kde až takový provoz není. Po vzoru protagonistů známých filmů tak usedají za volanty svých plechových miláčků řidiči, jejichž zkušenosti se řízením silného vozu jsou však na hony vzdáleny filmovým hvězdám.DN Bedřichov (7)

Hazardující drifteři, od těch skutečných okruhových profesionálů, využívají ke své kratochvíli běžné komunikace, a to aniž by si uvědomili, že se dopouštějí hned několika přestupků na úseku dopravy. Nerespektují jízdu v jízdních pruzích a přejíždějí do protisměru, ignorují dopravní značení, ohrožují ostatní účastníky silničního provozu a nechovají se k nim ohleduplně a ukázněně. Velmi často ke své zálibě užívají také vozy, jejichž technický stav není vyhovující pro provoz na pozemních komunikacích. Zásah do technického stavu vozu je mnohdy natolik razantní, že policisté mohou přistoupit k institutu omezení technické způsobilosti vozidla. Porušením zákonných rámců může být řidičům kromě vyřešení přestupků blokově v příkazním řízení také odebrán řidičský průkaz a vysloven zákaz řízení motorových vozidel.

Krajské ředitelství není k podnětům občanů lhostejné. Za první dva týdny jsme například v lokalitách kolem Ještědu kontrolovali na pět desítek řidičů. Více jak desítka z nich se dopustila přestupkových jednání. Ta jsme projednali příkazem na místě. Jeden z řidičů byl pod vlivem alkoholu, vozidlo dalšího z hříšníků mělo propadlou technickou kontrolu.

I nadále se budeme v rámci dohledu nad bezpečností a plynulostí v silničním provozu věnovat lokalitám, které nesvědomité driftery lákají.   

Jezděte bezpečně a ohleduplně. Chcete-li driftovat, využívejte k tomu jen areály polygonů.  

19. ledna 2021
por. Bc. Vojtěch Robovský
Oddělení tisku a prevence
Liberec

vytisknout  e-mailem