Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Rvačka v pivnici

České Budějovice - Mladíkům se nelíbilo, že jsou vykázáni z restaurace a pak napadli obsluhu. 

Nedělní odpoledne se emotivně nevydařilo mladíkům při návštěvě jedné českobudějovické restaurace. Po 16:00 hod. byli dva muži (ve věku 29 a 31 let) upozorněni obsluhujícím personálem, aby hlukem nerušili ostatní návštěvníky restaurace, na což však ani po opakovaném upozornění nereagovali. Později je vzhledem k opilosti vyzvali, aby zaplatili a odešli. Na tuto výzvu však uvedení hosté fyzicky napadli číšníky a ničili zařízení pivnice.

Na místo byli přivolání policisté, kteří svým bleskurychlým zákrokem rvačku okamžitě ukončili a agresory zadrželi. Provedeným testem na přítomnost alkoholu v dechu zjistili, že v dechu obou mužů je množství převyšující 2 promile. Po převezení na lékařské vyšetření byli zdravotníky prohlédnuti a poté stanoveno, že jsou schopni pobytu v policejní cele.

Případ vyšetřují policisté z obvodního oddělení České Budějovice – město, kteří ve věci zahájili úkony zkráceného přípravného řízení pro podezření ze spáchání přečinu Výtržnictví. Vzhledem k zranění jednoho z obsluhujících, budou policisté řešit jeho vyšetření ve zdravotnickém zařízení a lze předpokládat rozšíření trestního řízení.

por. Bc. Milan Bajcura, krpc.pio@pcr.cz

11. února 2019

vytisknout  e-mailem