Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Aktualizace - Rvačka v metru

Kriminalisté hledají svědky rvačky v metru. Aktéři, kteří od ní utíkali, srazili a vážně zranili starší ženu. 

Od soboty 21. ledna 2017 se policisté třetího policejního obvodu zabývají případem rvačky, která se odehrála po sedmnácté hodině ve vestibulu metra Flóra. Tři mladíci tam zaútočili na poškozeného za použití teleskopického obušku, ranami pěstí a kopy do oblasti hlavy. Po útoku se dal poškozený na útěk, přičemž ho útočníci pronásledovali a přitom srazili šestasedmdesátiletou ženu, která vestibulem procházela. Vlivem této srážky žena upadla na zem a vážně se zranila. Konkrétně se jednalo o zranění ramene a kyčle, což si následně po odvozu do nemocnice vyžádalo operaci.

Celým případem se v tuto chvíli kriminalisté zabývají pro podezření ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti, za což v případě odsouzení hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky. Při prošetřování případu se podařilo ustanovit totožnost jak dvou útočníků, poškozeného, tak i jedné dívky, která napadení přihlížela. Pro řádné objasnění věci by ale kriminalisté potřebovali mluvit i s ostatními šesti účastníky incidentu, které zachytily kamery. Jeden z nich se do útoku také zapojil a poškozeného několikrát kopnul. Kriminalisté prosí také svědky, kteří útok viděli nebo následně na místě pomáhali poškozené, aby se ozvali na linku 158.

por. Bc. Jan Daněk – 1. 3. 2017

Aktualizace - Při prošetřování případu policisté obdrželi několik poznatků k totožnosti všech osob, které se incidentu účastnily, nebo mu přihlížely. Poznatků přišlo hned několik a někteří aktéři se dokonce přišli sami přihlásit poté, co se viděli v médiích. Tímto děkujeme všem, kteří případu věnovali pozornost a přispěli tak k posunu při jeho prošetřování.

Policisté na případu neustále pracují a v rámci toho bylo, mimo jiné, zažádáno o vypracování znaleckého posudku. Stále také pokračují výslechy všech aktérů a svědků. Až na základě závěrů prošetřování bude rozhodnuto o právní kvalifikaci případu, případně zahájeno trestní stíhání konkrétní osoby či osob.  

V souvislosti s tímto případem opětovně žádáme svědky, kteří viděli moment, kdy byla žena sražena, aby se ozvali na linku 158.

por. Bc. Jan Daněk – 13. 3. 2017

vytisknout  e-mailem