Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Rozšířili naše řady

KŘP MS kraje - policejní nováčci slavnostně složili služební slib 

Jedenatřicet „nováčků“ složilo ve čtvrtek 2. listopadu 2017 v reprezentačních prostorách zámku ve Staré Vsi nad Ondřejnicí služební slib. Čtyři ženy a dvacet sedm mužů tak rozšířilo řady moravskoslezských policistů.

Naše nové kolegy přivítal náměstek ředitele Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje  plk. Mgr. Radim Wita, ředitelka kanceláře ředitele plk. Ing. Petra Nevrlá a vedoucí odboru personálního paní Šárka Mokrošová. Hostem slavnostního ceremoniálu byl místostarosta obce Mgr. Jaromír Chvostek.

Úvodního slova se ujal pan náměstek. Novým kolegům popřál úspěchy v náročném povolání. Mimo jiné jim také sdělil, že pravomoc, které se jim bude dostávat, musí v daleko větší míře vyvážit zodpovědností. Závěrem jim popřál úspěch nejen v práci, ale i v soukromí. Paní ředitelka připomněla, že mají před sebou nejen náročnou práci, ale také možnost kariérního růstu a v proslovu paní vedoucí personálního odboru zaznělo přání, aby se z každé služby vrátili ke svým rodinám živí a zdraví.

Zajímavou informaci se všichni přítomni dozvěděli z úst pana místostarosty. Uvedl, že krásný sál renezančního zámku, ve kterém probíhají také další slavnostní akce, byl před osmdesáti lety četnickou stanicí. Alespoň na krátký okamžik se tak znovu zaplnil strážci zákona.

Poté všichni noví policisté jednohlasně složili služební slib.

Celý program byl protkán nejen slovem, ale také hudbou. Skladby, které přednesli Jaroslav Jodlovský a Bc. Martin Tomeš, pedagogové Základní umělecké školy Ostrava-Poruba, umocnily atmosféru celého programu.

Slavnostní okamžiky skončily a pro policejní „nováčky“ začne běžná služba.  Nejprve je čeká absolvování základní odborné přípravy a pak rozšíří řady policistů na Ostravsku, Frýdecko-Místecku, Karvinsku, Opavsku, Novojičínsku či Bruntálsku.

Prosazovat zákonnost, chránit práva a svobody osob a proti nezákonnému jednání působit také preventivně, to je jen stručný výčet toho, co se očekává od nově přijatých policistů. Přestože to vše klade vysoké nároky na fyzickou a psychickou odolnost a na nutnost neustále prohlubovat své znalosti a odbornou kvalifikaci, nechcete to zkusit také?

Stále přijímáme ženy a muže do našich řad. Policie, tak jako každá jiná organizace, se musí vyrovnávat s přirozeným úbytkem svých pracovníků. Ten je z velké části způsoben tzv. generační obměnou. Moravskoslezská policie přijímá ty, kteří mají zájem o smysluplnou a zodpovědnou práci. Hledáme nové kolegy, kteří se chtějí podílet na zvýšení bezpečnosti našeho regionu.

Svou policejní dráhu zahájíte na obvodním oddělení, tedy u pořádkové policie. Budete zajišťovat veřejný pořádek, řešit přestupky nebo trestné činy. Také můžete sloužit u dopravní policie a dohlížet na bezpečnost v silnicím provozu. Záleží ovšem jen na vás, kam se chcete posunout. Po získání praxe můžete nalézt uplatnění v oborech, o kterých dosud jen sníte, třeba u kynologů nebo u kriminální policie.

Nebudeme zastírat, že jako uchazeči budete muset projít nelehkým výběrovým řízením. Předpokladem je totiž výborný zdravotní stav a také fyzická a psychická kondice. Také po přijetí do služby od vás budeme očekávat, že na sobě budete pracovat, že se budete dále vzdělávat a prohlubovat své znalosti. Ale to vám naopak přinese možnost postupu, třeba právě na vysněnou „kriminálku“.

Zato vám nabízíme v prvé řadě trvalé zaměstnání. Stálý a pravidelný příjem, kariérní růst, šestitýdenní dovolenou. Po určité odsloužené době ozdravné pobyty. Ale hlavně zajímavou, pestrou, odpovědnou a akční práci.

Pokud máte zájem o službu u policie, stačí kontaktovat personální pracoviště a doručit písemnou žádost o přijetí do služebního poměru. Musíte splňovat také další podmínky, mezi které patří např. dosažené střední vzdělání s maturitní zkouškou (případně vyšší), občanství České republiky, bezúhonnost a další.

Více naleznete na internetových stránkách: http://www.policie.cz/clanek/moznosti-uplatneni-v-policii-ceske-republiky.aspx.

Podmínky pro přijetí do služebního poměru:

  • občanství České republiky
  • věk nad 18 let
  • bezúhonnost
  • minimálně střední vzdělání s maturitní zkouškou
  • fyzická, zdravotní a osobnostní způsobilost k výkonu služby
  • nejste členem politické strany nebo politického hnutí
  • nevykonáváte živnostenskou nebo jinou výdělečnou činnost a nejste členem řídících nebo kontrolních orgánů právnických osob, které vykonávají podnikatelskou činnost

Kontakt na personální pracoviště krajského ředitelství:

Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
Ulice 30. dubna 24
702 00 Ostrava

telefon: 974 722 409
e-mail: krpt.op.vyber@pcr.cz

por. Mgr. Daniela Vlčková
Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
3. 11. 2017

Odkazy do noveho okna

slib_listopadl_01

slib_listopadl_01 

Detailní náhled

slib_listopadl_02

slib_listopadl_02 

Detailní náhled

slib_listopadl_03

slib_listopadl_03 

Detailní náhled

slib_listopadl_04

slib_listopadl_04 

Detailní náhled

slib_listopadl_05

slib_listopadl_05 

Detailní náhled

slib_listopadl_06

slib_listopadl_06 

Detailní náhled

slib_listopadl_07

slib_listopadl_07 

Detailní náhled

slib_listopadl_08

slib_listopadl_08 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem