Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Rozsáhlé policejní kontroly

ZLÍNSKO: Policisté bojují proti nelegálnímu pobytu cizinců.  

V průběhu tohoto víkendu proběhla na území Zlínského kraje celorepubliková bezpečnostní akce cizinecké policie. Policisté se při této rozsáhlé akci zaměřili především na kontrolu dodržování zákona o pobytu cizinců na území České republiky. Tedy například kontrolu plnění podmínek pobytu cizinců na území ČR, nelegálního zaměstnávání státních příslušníků třetích zemí, potírání příhraniční trestné činnosti, kontrolu zneužívání podnikatelských aktivit k nelegálnímu pobytu, potírání trestné činnosti v souvislosti s nelegální migrací, odhalování padělaných a pozměňovaných cestovních dokladů a jiných osobních dokumentů.
Téměř stovka policistů ze služby cizinecké, pořádkové, dopravní a kriminální policie během víkendu zkontrolovala 1652 osoby, z toho 967 cizinců. Dále policisté navštívili a zkontrolovali 55 vytipovaných objektů. Taktéž se zaměřili na dopravu, kdy v průběhu této bezpečnostní akce provedli silniční kontrolu u 449 dopravních prostředků.
Výsledkem akce bylo 19 případů porušení zákona o pobytu cizinců, 15krát porušení zákona o provozu na pozemních komunikacích a  jeden kontrolovaný řidič pod vlivem alkoholu.  Dále policisté řešili jeden správní delikt ubytovatele a vypátrali celkem šest celostátně hledaných osob.  
 
19. září 2011, nprap. Mgr. Lucie Javoříková

vytisknout  e-mailem