Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Rozsáhlá policejní akce zaměřená na podávání alkoholu mladistvým a nezletilým

Jindřichův Hradec - Policisté zkontrolovali restaurační zařízení, diskotéky i řidiče. ( Hlasová schránka 974 233 116)  

V noci z pátku 25. února na sobotu 26. února  2011 proběhla nejen ve městě Jindřichův Hradec, ale i v Nové Bystřici rozsáhlá preventivní akce, která byla ze strany policie  zaměřena na podávání alkoholických nápojů mládeži , na pátrání po osobách hledaných či pohřešovaných  a v neposlední řadě  pak rovněž na kontrolu silničního provozu. Policisté zkontrolovali bary, restaurace a diskotéky. Do této rozsáhlé akce se zapojilo téměř 30 policistů a to policisté z obvodních oddělení, dopravní policisté i psovodi se  " čtyřnohými muži zákona". Dále   kolegové z Městské policie i  pracovnice Městského úřadu J. Hradec.  Kontrola ze strany policie se odehrála rovněž ze soboty 26.února do neděle 27. února v Lomnici nad Lužnicí a v lázeňském městě Třeboni.   
Alkohol IAlkohol I
V Jindřichově Hradci byly   zkontrolovány 4 vybrané podniky v centru města a na sídlišti Vajgar, následně se policisté přesunuli do Nové Bystřice. Celkem bylo zkontrolováno  76 osob, a 38 vozidel. V osmi  případech byl zjištěn alkohol u mladistvých. V jednom případě byl řešen policisty OOP J.Hradec přestupek s přestupcem, který umožnil požití alkoholu mladistvému. Jedna osoba mařila městskou vyhlášku, neboť si nesla alkohol v ruce. Nebyla nalezena žádná osoba hledaná či pohřešovaná. V pokračující akci, tentokrát již zaměřené na přestupky v dopravě  byly   uděleny čtyři blokové pokuty.Dále jeden  řidič neměl při řízení u sebe řidičský průkaz. Dopravní policisté rovněž  odhalili řidiče, který se dopustil přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí. Další jízdu mu zakázali a případ na místě ihned převzali k zadokumentování. Řidič, který nerespektoval zákon, nyní čelí trestnímu stíhání v režimu zkráceného přípravného řízení. 
 
V Třeboni a Lomnici nad Lužnicí  bylo zkontrolováno 53 osob. Byl zjištěn jeden přestupek. Celkem v pěti případech bylo policisty zjištěno požití alkoholického nápoje osobami mladšími 18 –ti let, kdy mladiství byli předáni rodičům na místě. V jednom případě byla policisty udělena bloková pokuta za podání alkoholického nápoje mladistvé a to ve výši 1 000 korun.
Alkohol IIAlkohol II
Policie upozorňuje rodiče, že jsou  za své děti do dovršení jejich 18-ti let  zodpovědní ! 
 
Cílem obou těchto rozsáhlých akcí je působit nejen represivně, ale i v preventivně.  Policisté upozorňují nejen provozovatele restauračních zařízení, a le i mladistvé a nezletilé a jejich zákonné zástupce, že  policejní akce tohoto zaměření se budou i nadále opakovat a to na celém teritoriálním území  Územního odboru J. Hradec!          
 
por. Mgr. Bc. Hana Millerová pcrjhtm@mvcr.cz
28. února  2011

vytisknout  e-mailem