Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Rozprášili distributory marihuany

VSETÍNSKO: Policejní komisař obvinil osm osob z distribuce drog. 

Kriminalisté zúročili několikaměsíční úsilí. V několika vlnách od září obvinili celkem osm osob z distribuce marihuany.

Částečně dvě prolínající se větve distributorů marihuany se podařilo rozbít vsetínským kriminalistům. Na případech pracovali od letošního jara. Impulsem pro vyhledání těchto osob byly informace, které získali samotní kriminalisté, ale také prověření konkrétního oznámení z letošního března. Kriminalisté zjistili odběratele, místa distribuce a samozřejmě informace, které je vedly ke konkrétním distributorům. Od září začali realizovat ve spolupráci s ostatními policejními složkami několik domovních prohlídek a mnoho výslechů. Nakonec v jejich sítích uvízlo celkem osm osob a to sedm mužů ve věku devatenáct až dvacet sedm let a jedna jednadvacetiletá žena. Všichni jsou ze Vsetína a okolí.

Pachatelé prodávali drogu převážně ve Vsetíně a to na dvou místech. První místo se nacházelo poblíž Dolního náměstí a to ulice Kobzáňova. Několik míst okolo Horního náměstí potom bylo druhým takovým centrem prodeje. Cena drogy se pohybovala okolo dvě stě korun za gram a tak si pachatelé přišli měsíčně i na několik tisíc korun přivýdělku. To z jednoho důvodu -  odběratelů bylo několik desítek lidí a to ve věku od osmnácti do dvaatřiceti let. Kriminalisté u pachatelů zjistili, že své řemeslo vykonávali i několik let. Marihuanu si částečně pěstovali sami, ale čerpali i z jiných zdrojů a to například z Ostravska.

Policejní komisař obvinil všechny distributory z trestného činu výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy a hrozí jim až pětileté vězení.

5. prosince 2016, por. Bc. Vladislav Malcharczik

vytisknout  e-mailem