Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Rozhodnutí o povinnosti opustit území

Jihočeský kraj - České Budějovice - Řešíme nelegální pobyt cizinců, kteří jsou od svého domova vzdáleni více než 8 500 km. 

Speciální případ s cizinci ze vzdáleného zaoceánského území, legendárního ostrova svobody nebo také perly Karibiku, vyšetřují policisté z odboru cizinecké policie v Českých Budějovicích.

Dvojice, muž s ženou seniorského věku, se před měsícem osobně dostavili na pracoviště oddělení pobytové kontroly, pátrání a eskort, z důvodu řešení svého údajného nelegálního pobytu na území České republiky. Strážci pořádku provedenou lustrací dokladů v schengenském informačním systému zjistili, že dvojice předložila platný doklad, avšak bez vylepeného víza. Do Evropy se před pár lety dostali letecky, kdy získali tříměsíční turistické vízum, platné do konce února 2023. Poté požádali o mezinárodní ochranu, kterou jim orgány vydali na dobu jednoho měsíce, poté měli z území našeho státu vycestovat, což neučinili

Z důvodu přiměřenosti nebude zahájeno řízení o správním vyhoštění z území členských států Evropské unie, ale bude přistoupeno k vydání rozhodnutí o povinnosti opustit naši republiku do 30 dnů.

por. Bc. Milan Bajcura, krpc.pio@pcr.cz

18. dubna 2024

vytisknout  e-mailem