Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Rodina zvolila svérázný způsob získání peněz

PROSTĚJOV - S protizákonně získanými penězi vycestovali do Velké Británie. 

Odcestovat za lepší budoucností se začátkem minulého roku rozhodli manželé z Přerovska ve věku 47 a 50 let i se svým třicetiletým synem. Ze široké nabídky destinací se rozhodli pro Velkou Británii, kde si také ještě před odjezdem sehnali práci. S vyřízením všech potřebných náležitostí, ale i s cestou samotnou, však byly spojené nemalé náklady. Rodina tolik peněz k dispozici neměla, a proto se rozhodli si je opatřit poněkud svérázným, ale nezákonným způsobem. V různých prostějovských prodejnách s elektrem si vybrali a na splátky zakoupili zboží v celkové hodnotě 320 tisíc korun. Zakoupené zboží obratem prodali a utržení peníze použili na výdaje spojené s cestou. Splátky takto sjednaných 17 úvěrů však už neplatili.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu úvěrový podvod. V rámci prověřování případu se jim podezřelé podařilo vypátrat a kontaktovat ve Velké Británii a předvolat si je k výslechu. K tomu se podezřelí dobrovolně dostavili, ke skutkům se přiznali a způsobenou škodu přislíbili uhradit.

V případě prokázání viny a odsouzení nyní již obviněné trojici za přečin úvěrový podvod hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let.

por. Mgr. František Kořínek

20. června 2018

vytisknout  e-mailem