Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

"Rock for people" z pohledu policie

KRÁLOVÉHRADECKO - Policisté provedli u řidičů téměř 800 dechových zkoušek. Nadýchal každý třiadvacátý. 

V rámci hudebního festivalu „Rock for people“, který se konal v těchto dnech ve Festival parku v Hradci Králové, dohlíželi na jeho klidný průběh při zvýšeném výkonu služby také naši policisté.  Zkontrolovali zde celkem 792 vozidel a u řidičů provedli i stejný počet dechových zkoušek. V rámci těchto dopravních kontrol zjistili celkem 68 přestupků, přičemž alkohol před jízdou požilo celkem 34 řidičů, 1 řidič byl pod vlivem toxi. Policisté rovněž zaevidovali i 3 přestupky a 11 trestných činů. Jednalo se o přestupky a trestné činy proti majetku a o řízení motorového vozidla pod vlivem návykové látky. V průběhu akce nedošlo k narušení veřejného pořádku.

Ve středu, dne 3. 7. 2014 ve 2:00, skončila na protialkoholní záchytné stanici 35letá žena, která přijela na hudební festival na svém jízdním kole. Hlídka policistů si totiž v blízkosti hlavní brány do areálu všimla v noci na vozovce ženy, doslova ležící na jízdním kole. Při komunikaci s policisty špatně artikulovala a při výzvě, aby prokázala svoji totožnost, vysypala celý obsah kabelky na silnici. Vůči mužům zákona používala vulgární výrazy, nebyla schopna dechové zkoušky ani sama stát. To se jí podařilo až na záchytné stanici, kde ji byla naměřena hodnota 3 promile alkoholu v dechu. Policisté případ vyřešili jako přestupek proti veřejnému pořádku.

V sobotu, dne 5. 7. 2014 v 5:00, zastavila v ul. Jana Černého hlídka strážníků 24letého mladíka na „čtyřkolce“, kterou si měl „zapůjčit“ zřejmě v areálu festivalu. Řidiči bylo opakovanou dechovou zkouškou naměřeno 2,02 a 1,88 promile alkoholu. Lustrací muži zákona dále zjistili, že mladík nevlastní řidičské oprávnění. Na dotaz, kam jede, odpověděl, že pro cigarety. Policisté kvůli ohrožení pod vlivem návykové látky ve věci zahájili úkony trestního řízení. Současně také prověřují, kde a od koho si mladík vlastně motocykl zn. Yamaha YFM 700 vypůjčil.

Policisté zahájili úkony trestního řízení dále kvůli krádeži se škodou vyčíslenou na téměř 60 tisíc korun. V sobotu, dne 5. 7. 2014 mezi 7:30 a 8:00,  využil zloděj na zastávce MHD u festival parku chvilkové nepozornosti 19leté dívky, která se vracela z letiště na hotel a odcizil jí zde volně odloženou foto brašnu. V té měla poškozená fotoaparát zn. Canon, dva objektivy zn. Tamron, mobilní telefon zn. Samsung Galaxy a peněženku s doklady. Dívka uvedla, že jí krádeží vznikla škoda ve výši 56.200.

Zřejmě ve spánku okradl drzý zloděj přímo v areálu bývalého letiště dva muže (ve věku 22 a 31let) a jednu dívku (ve věku 19let), kteří zde měli postavené dva stany. Poškozeným zmizel notebook zn. Sonny, dále peněženky s doklady a platebními kartami, krosna s oblečením a další věci. Celkově tak pachatel způsobil poškozené trojici škodu vyčíslenou na téměř 17 tisíc korun.

Úkony trestního řízení policisté rovněž zahájili kvůli krádeži věcí z vozidla. V průběhu konání festivalu odcizil dosud neznámý zloděj ze zavazadlového prostoru osobního vozidla zn. Opel Meriva tašku s notebookem zn. Lenovo, s nabíječkou k notebooku a k mobilním telefonům, s finanční hotovostí a s platebními kartami. Třiadvacetiletému majiteli vznikla škoda přes 19 tisíc korun.

por. Mgr. Lenka Burýšková
Dne 7. července 2014 v 11:00
Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem