Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Roadpol Safety Days

PLZEŇSKÝ KRAJ - Na území našeho kraje šíříme osvětu NULA úmrtí na našich silnicích. Každý z Vás může přispět. 

V tomto týdnu se dopravní policisté na území Plzeňského kraje zapojili k projektu „SAFETY DAYS“, který je realizovaný evropským sdružením dopravních policií Roadpol. Cílem je šířit myšlenku NULA mrtvých na našich silnicích.

V loňském jsme zaevidovali na území Plzeňského kraje 3 914 dopravních nehod, při kterých bylo usmrceno celkem 34 osob, 1 428 osob bylo zraněno lehce a 84 lidí utrpělo těžká zranění.

Cílem akce je vzbudit v lidech odpovědnost k sobě, ale i k ostatním.  Právě větší zodpovědnost a správné chování mají zásadní podíl na snížení dopravní nehodovosti a snížení počtu lehkých i těžkých zranění či dokonce následků nejzávažnějších.

Policisté se ve dnech 16. a 21. září zaměřili na věnování se řízení a dodržování s tím spojených povinností, zejména na dodržování zákazu držení záznamových a hovorových zařízení za jízdy.

Během této dvoudenní akce vícr jsk sto padesát policistů na území našeho kraje zkontrolovalo 952 vozidel. Dopravní přestupek policisté zjistili téměř u třetiny kontrolovaných řidičů. Nejčastějším pochybením bylo držení telefonu nebo jiného hovorového zařízení, tento prohřešek policisté řešili u 71 řidičů. Nepoužití bezpečnostních pásů pak v 50 případech a za nedodržení povolené rychlosti uložili pokutu 45 řidičům.

Během dopravní kontrol dostali řidiči leták upozorňující na probíhající kampaň Roadpol Safety Days. Policejní preventisté, kteří se akce také účastnili, rozdávali řidičům jednorázové alkoholtesty a ty nejmenší, které také upozorňovali na důležitost dodržování pravidel silničního provozu, obdarovali reflexním prvkem. Mimo silniční provoz na tuto kampaň policejní preventisté upozorňovali např. i v knihovnách a dalších místech na území Plzeňského kraje.

Pamatujte, že dodržováním pravidel chráníme nejen život a zdraví své, ale také ostatních účastníků silničního provozu.

https://www.policie.cz/clanek/startuji-roadpol-safety-days-2022.aspxkpt. Bc. Hana Kroftová
23. září 2022

Odkazy do noveho okna

1 Safety Days (1)

1 Safety Days (1) 

Detailní náhled

2 Safety Days (2)

2 Safety Days (2) 

Detailní náhled

3 Safety Days (3)

3 Safety Days (3) 

Detailní náhled

4 Safety Days (4)

4 Safety Days (4) 

Detailní náhled

5 Safety Days (5)

5 Safety Days (5) 

Detailní náhled

6 Safety Days (6)

6 Safety Days (6) 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem