Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

ROADPOL SAFETY DAY

KOLÍNSKO-Jezděte bezpečně. 

ROADPOL, organizace sdružující dopravní policie členských států, vyhlásila v rámci letošního Evropského týdne mobility (16. - 22. září 2020) Dny bezpečnosti, které se zaměřují celkově na bezpečnost na pozemních komunikacích a osvětu všech účastníků silničního provozu. V rámci preventivní kampaně také může každý zodpovědný řidič složit svůj slib bezpečnosti, a to online na stránkách www.roadpolsafetydays.eu. 

ROADPOL SAFETY DAYS v ČR.jpgROADPOL SAFETY DAYS v ČRČeská republika se nachází ve středu Evropské unie, je proto významnou tranzitní zemí. A tak není divu, že řidiči s cizí státní příslušností zaviní ročně na našem území několik tisíc nehod, při nichž několik desítek osob zemře a více než tisícovka účastníků silničního provozu je zraněna. Jednou z příčin nehodovosti cizinců je dozajista i nedostatečná znalost českých pravidel silničního provozu. Policie České republiky, coby člen organizace ROADPOL, proto přistupuje v letošním roce společně s Platformou Vize 0 a Autoklubem ČR v rámci Evropského týdne mobility k informování všech řidičů o bezpečném pohybu na pozemních komunikacích. Důraz kampaně je přitom kladen právě na zahraniční řidiče, kteří za loňský rok zavinili na našem území 7689 dopravních nehod, při nichž bylo 48 osob usmrceno. To představuje téměř 9 procent z celkového počtu obětí dopravních nehod za rok 2019. Prostředkem pro komunikaci s řidiči cizinci o nejdůležitějších pravidlech silničního provozu na území České republiky je leták v několika jazykových mutacích (němčina, polština, angličtina), který bude poskytován při dopravně preventivních akcích na vybraných hraničních přechodech se všemi sousedními státy a dále při běžných dopravních kontrolách. Pro zahraniční řidiče je leták k dispozici i v elektronické verzi na webovém portálu Ministerstva zahraničních věcí České republiky, které materiály rozeslalo také příslušným zastupitelským úřadům. Pro další subjekty a například i pro půjčovny aut je informační materiál volně stažitelný na webových stránkách www.policie.cz, www.platformavize0.cz a www.autoklub.cz .

Další informace na https://www.policie.cz/clanek/roadpol-safety-days-a-informacni-kampan-zamerena-na-zahranicni-ridice.aspx

Odkazy do noveho okna

ROADPOL SAFETY DAY

ROADPOL SAFETY DAY 

Detailní náhled

ROADPOL SAFETY DAY

ROADPOL SAFETY DAY 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem