Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Říjen na pelhřimovských silnicích

PELHŘIMOVSKO: Čtyři nehody pod vlivem alkoholu  

 
Říjen se zařadil s dvaceti šesti nehodami mezi měsíce, u kterých jsme statisticky zaznamenali nižší nehodovost. V porovnání s loňským říjnem evidujeme o sedm nehod méně. V letošním říjnu byly čtyři osoby zraněny těžce, šestnáct osob utrpělo lehká zranění a pozitivum je, že žádná osoba v tomto podzimním měsíci při nehodě nezemřela. Celková hmotná škoda v letošním říjnu dosáhla hodnoty 1,3 miliónu korun, což je v porovnání s loňským říjnem téměř o 1,7 miliónu korun méně.
 
Ovšem statistika viníků, kteří způsobili dopravní nehodu pod vlivem návykové látky,  zaznamenala v říjnu letošního roku nárůst. Celkem evidujeme čtyři nehody, které způsobili řidiči pod vlivem alkoholu. V říjnu 2010 to byly pouze dvě nehody způsobené opilými řidiči.
 
 Mezi nejčastější příčiny nehod stále patří rychlost (osm případů), způsob jízdy (osm případů), nedání přednosti v jízdě (pět případů) a pět nehod nebylo zaviněno řidičem, jednalo se o střet se zvěří.
 
    V letošním roce evidujeme 297 nehod. V roce 2010 jsme za prvních deset měsíců evidovali 242 nehod, což je nárůst o 55 nehod proti loňskému roku. 


por. Bc. Hana Kotková, komisař
2. listopadu 2011
 
 

vytisknout  e-mailem