Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Řídím, piju nealko pivo na Vyškovsku

VYŠKOVSKO: Preventivní akce upozorňuje na rizika alkoholu za volantem. 

I v letošním létě se zapojili vyškovští policisté do společného projektu Policie České republiky a Českého svazu pivovarů a sladoven pod názvem „Řídím – piju nealko pivo“.

Cílem projektu je představit a rozšířit povědomí veřejnosti o nápoji pro řidiče, který je při řízení vozidla bezpečnější náhradou oblíbeného alkoholického piva. Šoféři se v letních měsících stejně jako letos již o Velikonocích mohli při silniční kontrole setkat nejenom s policisty, ale také se zástupci některých pivovarů, kteří v modrých reflexních vestách předávají řidičům, jejichž výsledek dechové zkoušky je negativní, nealkoholické pivo a alkoholtester.

Ve středu 9. srpna se tato preventivní akce uskutečnila přímo ve Vyškově. Všichni kontrolovaní řidiči i řidičky měli dechové zkoušky v pořádku a tak jich téměř tři desítky odjížděly s úsměvem a někteří s výrazem překvapení z nečekaného dárku od promotérky akce.

Řidiči ovlivnění alkoholem se však bohužel stále na našich silnicích pohybují. V letošním roce řešili policisté na Vyškovsku v souvislosti s alkoholem za volantem bezmála devět desítek případů, z toho 13 trestných činů. Devatenáct těchto případů bylo v souvislosti s dopravní nehodou.

Lidé, kteří řídí vozidlo pod vlivem alkoholu, se vždy dopouštějí protiprávního jednání. Obecně lze říci, že pokud policisté naměří u řidiče hodnotu menší než jedno promile, tak se řidič dopouští přestupku. Za tento přestupek lze uložit pokutu do výše 50 tisíc korun a zákaz činnosti až na dobu dvou let. Pokud je u řidiče zjištěna hodnota nad jedno promile, dopouští se trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a  může být potrestán odnětím svobody až na jeden rok, peněžitým trestem nebo zákazem činnosti.

por. Mgr. Alice Musilová, 9. srpna 2017

Odkazy do noveho okna

Řídím, piju nealko Vyškov 1

Řídím, piju nealko Vyškov 1 

Detailní náhled

Řídím, piju nealko Vyškov 2

Řídím, piju nealko Vyškov 2 

Detailní náhled

Řídím, piju nealko Vyškov 3

Řídím, piju nealko Vyškov 3 

Detailní náhled

Řídím, piju nealko Vyškov 4

Řídím, piju nealko Vyškov 4 

Detailní náhled

Řídím, piju nealko Vyškov 5

Řídím, piju nealko Vyškov 5 

Detailní náhled

Řídím, piju nealko Vyškov 6

Řídím, piju nealko Vyškov 6 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem