Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Řídím, piju nealko pivo na Prostějovsku

MALÉ HRADISKO - Preventivní akce upozorňující na riziko řízení pod vlivem. 

V úterý 10. července 2018 v dopoledních hodinách proběhla v centru obce Malé Hradisko na Prostějovsku tradiční akce "Řídím, piju nealko pivo". Cílem tohoto celorepublikového projektu, na kterém Policie ČR již několik let spolupracuje s Českým svazem pivovarů a sladoven, je šíření osvěty mezi řidiči o tom, že nejoblíbenější český nápoj má pro řidiče bezpečnou alternativu v nealkoholickém pivu. 

A jak tato akce probíhá? Policisté dopravního inspektorátu zastaví vozidlo a provedou běžnou silniční kontrolu. Když řidič při kontrole absolvuje dechovou zkoušku s negativním výsledkem, je zástupcem svazu pivovarů a sladoven odměněn právě nealkoholickým pivem a jednorázovým alkoholtesterem. Drobnými dárky dnes řidiče odměňoval i krajský koordinátor BESIPu, který se akcí v rámci tohoto projektu pravidelně účastní také. 

Samozřejmou součástí akce je také připomenutí nulové tolerance ovlivnění alkoholem či jinými návykovými látkami u řidičů a také nebezpečnosti řízení pod vlivem těchto látek. Proto měli všichni kontrolovaní řidiči možnost si vyzkoušet, jak zvládnou koordinaci pohybů při slalomu mezi kužely s nasazenými brýlemi simulujícími stav ovlivnění po požití alkoholu či jiných návykových látek.

Z dnes kontrolovaných 36 řidičů žádný nebyl pod vlivem alkoholu a několik jiných drobných nedostatků policisté řešili domluvou. Proto s dnešní akcí mohli být spokojeni všichni účastníci.

Se stejnou akcí se mohou řidiči setkat v dalších prázdninových dnech i na silnicích v ostatních okresech Olomouckého kraje.

por. Mgr. František Kořínek

10. července 2018

Odkazy do noveho okna

Řídím, piju nealko pivo

Řídím, piju nealko pivo 

Detailní náhled

Řídím, piju nealko pivo

Řídím, piju nealko pivo 

Detailní náhled

Řídím, piju nealko pivo

Řídím, piju nealko pivo 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem