Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Řídím, piju nealko pivo!

KRAJ VYSOČINA: Již několikátým rokem na Vysočině probíhá akce zaměřená na alkohol za volantem 

Krajské ředitelství policie kraje Vysočina se již po několikáté ve spolupráci s Českým svazem pivovarů a sladoven zapojilo do celorepublikového projektu „Řídím, piju nealko pivo!“, jehož cílem je rozšířit povědomí veřejnosti o nápoji pro řidiče, který je při řízení vozidla vhodnou a hlavně bezpečnou alternativou alkoholického piva.

V pondělí 24. července tato dopravně bezpečnostní akce proběhla v Jihlavě na ulici Brněnská. Dopravní policisté za účasti policisty z oddělení tisku a prevence během ní zastavili a zkontrolovali 30 řidičů, u kterých ve dvou případech zjistili dopravní přestupek, který vyřešili na místě v  příkazním řízení uložením pokuty. Žádný z kontrolovaných řidičů nebyl pod vlivem alkoholu, což je velmi pozitivní zpráva. Zástupkyně Českého svazu pivovarů a sladoven všem řidičům, kteří před anebo během jízdy nepožili alkoholický nápoj, předala nealkoholické pivo a alkoholtester.

V následujícím prázdninovém období mohou řidiči na Vysočině i nadále v zájmu zajištění bezpečnosti na silnicích očekávat celou řadu dopravně bezpečnostních akcí obdobného charakteru.

nprap. David Linhart, vrchní inspektor

24. července 2017

vytisknout  e-mailem