Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

"Řídím, piju nealko pivo"

KRAJ - Probíhá letní část preventivní akce. 

5.jpgfoto PČRO letních prázdninách se uskutečňuje několik různých dopravně bezpečnostních akcí. Jedna z nich právě začala.

Jedná se celorepublikovou akci pod názvem „Řídím, piju nealko pivo“, která je zaměřená na alkohol u řidičů nejen motorových vozidel, ale i cyklistů. Silniční kontrola bude pro řidiče trochu netradiční. Na vybraných kontrolních stanovištích budou s policisty i promotéři Českých pivovarů a sladoven a koordinátoři BESIPU.

První taková akce proběhla včera 12. července odpoledne ve Slatiňanech. Řidiči, kteří projížděli mezi Chrudimí a Slatiňanami a u nichž při silniční kontrole dopadla dobře dechová zkouška, byli obdarováni příjemným dárkem. Od 13:00 do 15:00 hodin jsme společně s promotérem pivovaru a s krajským koordinátorem BESIPU Ing. Otakarem Švecem, rozdávali všem takovým řidičům nealkoholické pivo. Nejdříve samozřejmě proběhla od kolegů z chrudimské „dopravky“ řádná silniční kontrola a zmíněná dechová zkouška. Všichni, kteří byli zastaveni reagovali s úsměvem. Někomu obdržený dárek přišel právě vhod.

Do této preventivní akce se zapojí všechny územní odbory našeho krajského ředitelství. Ve fotogalerii budou postupně přibývat fotografie z dalších stanovišť v Pardubickém kraji.

Fotogalerie:
Chrudimsko
Pardubicko
Orlickoústecko

13. července 2018
prap. Renata Štěpánková

vytisknout  e-mailem