Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Řídím, piju nealko pivo

KRAJ VYSOČINA: Preventivní projekt proběhne v Kraji Vysočina i v letošním roce 

Policisté na Vysočině se letos opět zapojili do celorepublikové preventivní akce „Řídím, piju nealko pivo!“, která probíhá již několikátým rokem ve spolupráci s Českým svazem pivovarů a sladoven. Alkohol za volantem je příčinou celé řady vážných dopravních nehod a právě o letních prázdninách chtějí policisté upozornit řidiče na to, že alkohol za volant nepatří.

Cílem projektu je představit a rozšířit povědomí veřejnosti o nápoji pro řidiče, který je při řízení vozidla vhodnou a hlavně bezpečnou alternativou alkoholického piva. Řidiči se tak v době konání dopravně bezpečnostní akce mohou na silnicích setkat nejen s policisty, ale také se zástupci některých pivovarů a BESIPu, kteří budou oblečeni v modrých reflexních vestách a těm řidičům, kteří před nebo během jízdy nepožili alkoholický nápoj, předají nealkoholické pivo a alkoholtester.

V našem kraji bude projekt probíhat:-

- v úterý 24. července od 9 do 11 hodin, a to na ulici Okružní v Humpolci (u autobusového nádraží)

- v pondělí 30. července od 9 do 11 hodin, silnice II/602 na ulici Brněnská v Jihlavě (u Cyklo Pointu)

V souvislosti s řízením pod vlivem alkoholu policisté v Kraji Vysočina evidují od počátku letošního roku do 30. května z celkového počtu 1620 dopravních nehod 67 řidičů motorových vozidel, kteří havarovali vlivem požití alkoholického nápoje.

Řidiči, kteří řídí vozidlo pod vlivem alkoholu, se vždy dopouštějí protiprávního jednání. Obecně lze říci, že pokud policisté u řidiče naměří hodnotu menší než jedno promile, tak se dopouští přestupku, za který ve správním řízení lze uložit pokutu až do výše 50 tisíc korun a zákaz činnosti spočívající v řízení motorových vozidel až na dva roky. Pokud je u řidiče zjištěna hodnota alkoholu nad jedno promile, tak se dopouští přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, a za tento trestný čin může být pachatel potrestán trestem odnětí svobody až na 3 roky a opět trestem zákazu činnosti spočívajícím v řízení motorových vozidel.

nprap. David Linhart, vrchní inspektor

4. července 2018

vytisknout  e-mailem