Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Řídili pod vlivem alkoholu

MĚLNICKO - Naměřené hodnoty přesáhly 2 promile. 

Policisté Obvodního oddělení Kostelec nad Labem v těchto dnech sdělili ve zkráceném řízení podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky jedenatřicetiletému muži.

Ten řídil dne 15. června 2019 v ranních hodinách v obci Kostelec nad Labem motocykl. Poté, co ho zastavila policejní hlídka a podrobil se silniční kontrole, policisté zjistili, že řidič řídí pod vlivem alkoholu. Nadýchal opakovaně více než dvě promile. S naměřenými hodnotami souhlasil., lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu nepožadoval.

V  pátek 21. června 2019 ve večerních hodinách kontrolovali policisté v obci Obříství osmačtyřicetiletého řidiče. Ten nadýchal opakovaně dokonce kolem 2,5 promile alkoholu. I on je nyní podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Za tento přečin jim nyní hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Alkohol za volant nepatří !

Jak ukazují výzkumy, alkohol se podepisuje na způsobu řízení. Již při překročení hranice půl promile začíná převažovat negativní vliv na lidský organismus. Člověk se stává apatickým, snadno upadá do depresí a je celkově v útlumu. Alkohol za volantem zvyšuje nejenom agresivitu a přeceňování řidičských schopností, ale má výrazný vliv na periferní vidění. Zvýšená míra v krvi řidiče způsobuje tunelové vidění.  Do alkoholové pasti se přitom zdaleka nemusí dostat člověk, který usedne za volant bezprostředně po konzumaci alkoholu. Stejně zrádný a nebezpečný je tzv. zbytkový alkohol. Pro ten je charakteristické omezené vnímání. Řidič snadno něco přehlédne, je v útlumu, má opožděné reakce.  

por. Mgr. Markéta Johnová
tisková mluvčí P ČR Mělník
26.6.2019

vytisknout  e-mailem