Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Řídili opilí

TEPLICKO - Muži přišli o řidičské průkazy; Okrádal stát; Prodával drogy. 

Řídili opilí

     Z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 34letý muž, který si sedl za volant, ačkoliv před jízdou požil alkohol. Policisté mu při kontrole v Teplicích naměřili 1,6 promile alkoholu v dechu. Na místě přišel o řidičský průkaz a bude čekat na verdikt soudce, který by ho mohl poslat až na rok do vězení.

     Ještě o rok delší trest hrozí 43letému muži, který také řídil pod vlivem alkoholu, ale navíc má magistrátem vysloven zákaz řízení motorových vozidel. V dechu měl při kontrole přes 1,4 promile alkoholu, také on už je bez řidičáku a převzal si sdělení podezření z přečinů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Prodával drogy

     Až pět let by mohl strávit za mřížemi 45letý dealer, který v Teplicích prodával narkomanům pervitin. V okolí Červeného kostela v Trnovanech drogy prodával, případně měnil za různé věci. Včera byl obviněn z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, jeho trestní stíhání probíhá na svobodě.

Okrádal stát

     Policisté obvinili z přečinu podvodu muže, který zneužil sociální systém. Nesplnil svou zákonnou povinnost a příslušnému úřadu neoznámil, že nemá v přímém zaopatření dítě, na které pobíral dávky. Dcera už přitom byla v péči matky, takže na příspěvek na dítě neměl nárok, navíc ji zahrnul také do okruhu společně posuzovaných osob, čímž zavinil, že pobíral na další své dítě větší přídavky, než mu náležely. Tím zavinil, že mu byla neoprávněně přiznána a postupně vyplacena částka téměř 17 tisíc korun. Kromě toho, že bude muset peníze státu vrátit, hrozí mu až dvouletý trest odnětí svobody.

10. 11. 2017, por. Bc. Daniel Vítek

tiskový mluvčí

Oddělení tisku a prevence Teplice

tel. č. 974 439 207

email: krpulk.kr.pis.tp@pcr.cz

vytisknout  e-mailem