Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Řídili bez papírů a pod vlivem alkoholu

CHEBSKO – Nyní jim hrozí až dvouletý trest odnětí svobody. 

Pětatřicetiletý muž z Aše měl dne 11. 6. 2019 v poledních hodinách řídit osobní automobil značky Volkswagen. V blízkosti bývalého kina v Aši byl zastaven policejní hlídkou. Ta při silniční kontrole v evidencích zjistila, že muž má několik platných zákazů spočívající v řízení všech motorových vozidel. Zákaz řízení má až do roku 2021.

Přes zákaz řízení všech motorových vozidel usedl za volant také jednapadesátiletý muž z Aše. Ve vozidle značky Nissan ho zastavila dne 11. 6. 2019 poblíž obce Lipná policejní hlídka. Také v tomto případě policisté v evidencích zjistili, že muž má platný zákaz řízení všech motorových vozidel, a to až do listopadu letošního roku. Muž se taktéž podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem 1,03 a 1,00 promile.

Oba řidiče policisté zadrželi a převezli na obvodní oddělení k dalším úkonům. Následně jim sdělili podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Jednapadesátiletému muži navíc sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

V případě prokázání viny jim nyní hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

nprap. Jakub Kopřiva
13. 6. 2019

vytisknout  e-mailem