Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Řídil se zákazem a opilý

DĚČÍNSKO - V dechu měl přes dvě promile; Vykradená chatka... 

Řídil se zákazem a opilý

     Z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 45letý muž, kterého v Děčíně zastavili policisté z oddělení hlídkové služby. Řidič vykazoval známky požití alkoholu, což potvrdila i dechová zkouška, při které mu policisté naměřili 2,6 promile alkoholu v dechu. Navíc při lustraci zjistili, že má děčínským magistrátem uložen dvouletý zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel. Pokud případ skončí u soudu, hrozí muži až dva roky za mřížemi.

Vykradená chatka

     Policisté pátrají po neznámém pachateli, který se v Rumburku vloupal do zahradní chatky. Odcizil z ní kuchyňské vybavení, alkohol, motorovou pilu a další nářadí, celková škoda byla vyčíslena na více jak osm tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin krádeže, zloději hrozí v případě dopadení až dvouleté vězení.

Vloupání do chalupy

     Z přečinů krádeže ve stadiu pokusu a porušování domovní svobody je podezřelý neznámý pachatel, který se ve Varnsdorfu vloupal rekreační chalupy. Objekt prohledal, ale lapku vyrušil zaměstnanec bezpečnostní agentury, zda vůbec stihl něco odcizit je předmětem prověřování. Pokud se podaří pachatele dopadnout, hrozí mu v krajním případě až tříleté vězení.

5. května 2021, por. Bc. Daniel Vítek

tiskový mluvčí

Oddělení tisku a prevence

tel. č. 974 439 207

email: krpulk.kr.pio@pcr.cz

vytisknout  e-mailem