Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Řídil opilý se třemi řidičskými průkazy

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Jeden opilý řidič měl tři řidičské průkazy, druhý nemá žádný.  

 

Dopravní policisté hlídkovali v neděli 11. prosince v sedm hodin ráno v uherskohradišťských Sadech. Od centra Hradiště k nim přijíždělo šedé BMW. Asi sto metrů před policejním vozem se auto najednou otočilo a začalo odjíždět zpět. Policisté vskočili do auta a rozjeli se za podezřelým BMW. K výzvě k zastavení použili modrý maják a zvukové znamení. Auto následně zastavilo a policisté vyzvali řidiče k přeložení dokladů. Ten nejdřív nechtěl policistům žádný doklad ukázat, ale nakonec se jim začal chlubit, že nemá jen jeden řidičský průkaz, ale dokonce tři. Všechny tři průkazy mu policisté zadrželi, protože řidiči opakovaně naměřili kolem 2,1 promile alkoholu. Opilý řidič svou jízdou neohrožoval jen sebe a ostatní účastníky silničního provozu, ale také svého opilého kamaráda, kterého vezl na sedadle spolujezdce. Devětadvacetiletého muže z obce na Bojkovicku policisté zadrželi a umístili do policejní cely. Jeden ze zadržených řidičských průkazů byl aktuální, ty dva ostatní ohlásil mladý muž úředníkům jako ztracené. Proč si dělal zásobu průkazů, není úplně jasné, protože při každé kontrole policisté přímo na silnici zjišťují v centrálních databázích, jestli je daný řidič aktuálně oprávněn řídit motorové vozidlo. Devětadvacetiletý muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za co mu ze zákona hrozí až rok vězení a zákaz řízení až na deset let.

U třicetiletého muže, kterého zastavili uherskobrodští policisté v sobotu 10. prosince v devět hodin večer v Uherském Brodě, byla situace v něčem podobná a v něčem naprosto odlišná. Kontrolovaný řidič favoritu nadýchal opakovaně přes 3 promile, ale řidičský průkaz neměl ani jeden. Nikdy v životě zatím nesložil řidičské zkoušky. A na řízení podle všech pravidel si bude muset nějaký čas počkat, protože touto opileckou jízdou je podezřelý ze spáchání trestného činu, za který mu hrozí až desetiletý zákaz řízení a vězení až na jeden rok. Za řízení bez řidičského oprávnění zákon ukládá pokutu od pětadvaceti do padesáti tisíc korun a zákaz řízení od jednoho orku do dvou let.

Kromě těchto dvou opilých řidičů přistihli policisté o víkendu další dva řidiče pod vlivem alkoholu. Jeden z nich řídil s hodnotou 1,18 v Ostrožské Nové vsi a druhý ve Starém Městě s 0,7 promile alkoholu v dechu.


 

12. prosinec 2011, por. Mgr. Aleš Mergental

vytisknout  e-mailem