Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Řidička telefonovala a nedala přednost

Prachatice – Smědeč – Dopravní nehoda si vyžádala čtyři zraněné osoby, na místě zasahoval také vrtulník. (Hlasová schránka 974 236 116) 

Dopravní policisté vyjížděli včera o půl jedenácté dopoledne k dopravní nehodě, ke které došlo na tříramenné stykové křižovatce silnic II/122 a II/143, mimo uzavřenou část obce Smědeč. Z dopravní nehody je důvodně podezřelá řidička osobního vozidla Opel Corsa, jedoucí po vedlejší silnici ve směru od obce Lhenice na obec Smědeč, která se plně nevěnovala řízení tím, že za jízdy telefonovala a nedala poté přednost řidičce vozidla Škoda Codiac, přijíždějící ke křižovatce po hlavní pozemní komunikaci od obce Smědeč, následkem čehož došlo ke střetu těchto dvou vozidel. Při dopravní nehodě utrpěla podezřelá řidička přesně nezjištěná zranění, se kterými byla z místa letecky transportována do nemocnice. Ve vozidle s ní dále cestovalo nezletilé dítě, které bylo převezeno do nemocnice na vyšetření. Zdravotnická záchranná služba z místa nehody odvezla také řidičku z vozidla Škoda Codiac a její spolujezdkyni s lehkými zraněními. Dechová zkouška na přítomnost alkoholu byla u obou řidiček negativní. Hmotná škoda na vozidle Opel je předběžně vyčíslena na 60 000 korun a na vozidle Škoda Codiac na 100 000 korun.  

Kromě nepřiměřené rychlosti a alkoholu za volantem, je jednou z hlavních příčin dopravních nehod  nevěnování se plně řízení vozidla, mezi které patří právě telefonování či psaní SMS za jízdy. Bohužel i malá chvilka nepozornosti může napáchat obrouvské škody, a to nejden na majetku, ale hlavně na zdraví a životech osob. "Řidiči, jezděte proto ohleduplně a podle pravidel, čímž výranou měrou přispějete ke snížení dopravních nehod, včetně té vaší." 

 por. Bc. Martina Joklová, pt.pis@pcr.cz

24. srpna 2023

Odkazy do noveho okna

DN Smědeč

DN Smědeč 

Detailní náhled

DN Smědeč

DN Smědeč 

Detailní náhled

DN Smědeč

DN Smědeč 

Detailní náhled

DN Smědeč

DN Smědeč 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem