Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Řidiči zkřížila cestu zvěř

BEROUNSKO – Pozor na migrující lesní zvířata. 

Ve čtvrtek 14. ledna 2021 v devět hodin dopoledne vyjížděli berounští dopravní policisté k dopravní nehodě, která se stala v katastru obce Jivina ve směru od obce Olešná do centra obce.

V km 12,696 km komunikace silnice II. třídy č. 117 vběhla náhle do jízdní dráhy řidiče osobního vozidla Škoda Scala z levé strany komunikace lesní zvěř - srna. V důsledku toho došlo ke střetu přední části vozidla zvěří, kdy srna následně utekla do lesního porostu.

Dechová zkouška, kterou na místě střetu provedeni policisté, byla negativní. Ke zranění osob nedošlo. Technická závada, jako příčina dopravní nehody, nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna.

Rady, jak postupovat, když dojde ke srážce se zvěří:

V případě, že dojde ke srážce se zvěří, tedy poškození majetku další osoby, na místo dopravní nehody je třeba přivolat policii. Policisté po oznámení vyrozumí majitele či správce honitby, který je povinen si na místě zvěř zajistit na vlastní náklady. V případě, že zvěř po střetu z místa nehody uteče, policisté i v tomto případě vyrozumí majitele či správce honitby, že došlo k nehodě a s největší pravděpodobností ke zranění zvířete. Policisté střet se zvěří zadokumentují a řidiči předají protokol o dopravní nehodě.

Rozhodně nesmí řidič z místa kolize zvíře odvážet, protože by jeho jednání mohlo být vyhodnoceno jako pytláctví.

nprap. Michaela Nováková 
tisková mluvčí
P ČR  Kladno
18. ledna 2021

vytisknout  e-mailem