Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Řidiči pod vlivem návykových látek

KLADENSKO – Alkohol ani drogy za volant nepatří. 

Policisté obvodního oddělení Kladno venkov v brzkých ranních hodinách dne 31. října 2019 v obci Vinařice v VI. Ulici při provádění kontrolní činnosti zastavili osobní vozidlo značky Peugeot. Policisté řidiče vyzvali k předložení všech dokladů potřebných pro řízení motorových vozidel a k podrobení dechové zkoušky. Následným policejním šetřením bylo zjištěno, že řidičem je šestašedesátiletý muž z Kladna, u něhož byla dechová zkouška s pozitivním výsledkem a naměřená hodnota byla ve výši 1,99 promile alkoholu v dechu. Podezřelý muž se k požití alkoholu před jízdou doznal a dále se dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu. Na místě mu byl zadržen řidičský průkaz. Muž je nyní podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši 1 rok.

Dne 30. října 2019 policisté obvodního oddělení Kladno Kročehlavy kontrolovali v nočních hodinách v Kladně Dubí v ulici Libušina ve směru do ulice Kročehlavská řidiče osobního vozidla Škoda Octavia. Při provedení testu na drogy vyšel u devatenáctiletého muže test s pozitivním výsledkem a následně byl vyzván k lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu v kladenské nemocnici, čemuž vyhověl. V současné době je tento případ prošetřován jako přestupek v dopravě.

Policie neustále upozorňuje řidiče, že alkohol a ani jiné návykové látky za volant nepatří. Jízda pod vlivem těchto návykových látek je velmi riskantní a nebezpečná. Pouze dodržováním předpisů silničního provozu, bezpečnou jízdou a vzájemnou ohleduplností můžeme snížit počet dopravních nehod na pozemních komunikacích. Nebezpečná je v každém případě agresivní, bezohledná nebo riskantní jízda a v žádném případě ani řidič posilněný alkoholem, či drogami za volant nepatří. Tito řidiči jsou nebezpeční a svým protiprávním jednáním ohrožují především zdraví a životy ostatních nevinných účastníků silničního provozu.

nprap. Jana Šteinerová
tisková mluvčí
P ČR  Kladno
1. listopadu 2019


 

vytisknout  e-mailem