Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Řidiči pod vlivem alkoholu

KARLOVARSKÝ KRAJ – Mnozí řidiči neberou zákaz alkoholu za volantem příliš vážně. 

Policisté z Karlovarského kraje řeší od začátku roku čím dál více případů, kdy řidiči usedají za volant svých vozidel pod vlivem alkoholu či drog. Policisté během minulého týdne v šesti případech sdělovali podezření ze spáchání přečinu Ohrožení pod vlivem návykové látky a v jednom případě za tento přečin zahájili trestní stíhání.

Na Sokolovsku se jednalo například o 53letého muže z Horního Slavkova. Ten měl 20. července 2019 v ranních hodinách řídit osobní motorové vozidlo značky Ford mezi obcemi Krásno a Bečov nad Teplou. Při projíždění pravotočivou zatáčkou zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a dopravně technickému stavu komunikace, dostal s vozidlem smyk a poté vjel do příkopu. Jeho schopnost řídit motorové vozidlo však v danou chvíli podstatně snižovala opilost. Následně provedená orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu byla pozitivní, a to s nejvyšší naměřenou hodnotou 3,02 promile alkoholu. Svou jízdou způsobil škodu okolo 11 tisíc korun. V případě prokázání viny mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

Na Chebsku zastavila při silniční kontrole policejní hlídka v Mariánských Lázních krátce před jednou hodinou ranní na ulici Husova 44letou řidičku osobního automobilu značky Mercedes. Doklady potřebné pro provoz a řízení vozidla měla sice v pořádku, ale provedená orientační dechová zkouška byla pozitivní. Žena nadýchala 3,47 promile alkoholu. Pokud se prokáže její vina, může jí hrozit až roční pobyt ve vězení.

Kontrolovaným řidičem pod vlivem alkoholu na Karlovarsku byl 40letý cizinec. Tento muž byl na svém malém motocyklu značky Jawa zastaven policisty v sobotu 10. srpna 2019 ve večerních hodinách v obci Teplá. Provedená orientační dechová zkouška jasně ukázala, že se řidič před jízdou zřejmě posilnil alkoholem. Nejvyšší naměřená hodnota vyšla 2,35 promile alkoholu. Policisté následnou lustrací zjistili, že řidič nevlastní řidičské oprávnění pro žádnou skupinu motorových vozidel. Za takové jednání mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Řidiči byli vyzváni, aby se podrobili lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu. Jediná 44letá řidička se vyšetření podrobila. V další jízdě řidičům policisté zakázali pokračovat.

prap. Eva Valtová
nprap. Bc. Zuzana Týřová
20. 8. 2019

Odkazy do noveho okna

DN pod vlivem

DN pod vlivem 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem