Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Řidiči nedodržují rychlost

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Vlivem vysoké rychlosti naboural do stromu.  

Největší nárůst dopravních přestupků je zaznamenán v kolonce překročení maximální rychlosti. Řidič, který nedbá na pravidla silničního provozu a jede vyšší rychlostí, než je mu zákonem povolena, ohrožuje nejen sebe, ale i ostatní řidiče.

Dopravní značku s nejvyšší povolenou rychlostí zřejmě přehlédl pětatřicetiletý řidič Audi. V Buchlovských horách mu dopravní policisté v úseku, kde se smí jet maximálně 70 km/h, naměřili 119 km/h. Ze své jízdy se nyní bude zpovídat na odboru dopravy.

Rychlá jízda se nevyplatila jednačtyřicetiletému řidiči Audi. Ten v neděli odpoledne 18. ledna projížděl úsekem mezi Blatnicí pod sv. Antonínkem a Ostrožskou Lhotou. Při průjezdu levotočivé zatáčky dostal vlivem vysoké rychlosti smyk a havaroval mimo silnici, kde narazil do stromu. Řidič vyvázl bez zranění. Zkouška na alkohol vyšla negativní. Celková škoda je předběžně odhadnuta na sto jedenáct tisíc korun.

Mezi Ostrožskou Novou Vsí a Kunovicemi je úsek, ve kterém se nesmí předjíždět. Řidičům to zakazuje nejen dopravní značka, ale i plná středová čára. Přesto se najdou řidiči, kteří tento zákaz nerespektují. Naposled v pátek 16. ledna dopoledne tam předjížděl řidič Opelu. Toho nyní čeká pokuta.

Pod vlivem alkoholu usedl za volant Felicie devatenáctiletý mladík. Policisté ho zastavili v neděli hodinu po půlnoci ve Starém Hrozenkově. Mladík přiznal, že před jízdou vypil dvě velké odlivky rumu. Poté nadýchal 1,11 promile alkoholu.

V Uherském Brodě dnes ráno zastavili policisté hned dva opilé řidiče. Ulicí Vlčnovskou projížděl dvacetiletý řidič Felicie. V dechu mu policisté naměřili 1,42 promile alkoholu. Asi po půl hodině zastavili tu samou Felicii v ulici Pastýřská, ale s jiným stejně starým řidičem. I on nadýchal, a to 1,3 promile. Oba jsou nyní podezřelí z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což jim podle zákona hrozí až rok vězení včetně zákazu řízení až na deset let.

Výběr ze zjištěných přestupků v dopravě na Uherskohradišťsku 16. 1. – 23. 1. 2015


 

Počet zjištěných přestupků

16. 1. – 23. 1. 2015

9. 1. – 15. 1. 2015

Řidič pod vlivem alkoholu

8

7

Řidič pod vlivem drog

3

2

Překročení maximální rychlosti

42

17

Jízda na červenou / nedání přednosti v jízdě

9

11

Nepoužití bezpečnostních pásů

1

9

Telefonování za jízdy

3

5

Špatný technický stav vozidla

29

24

Uložené kauce za přestupek v dopravě

1

0

Neoprávněné zastavení a stání

20

11

Chodci

0

0

Cyklisté

6

14

23. ledna 2015, por. Bc. Milena Šabatová

vytisknout  e-mailem