Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Řidiči linkového autobusu dal hlavičku

ČESKOLIPSKO - Nesvědčí mu, když pije alkohol. 

Dne 6. března kolem 10. hodiny došlo na náměstí Míru v Novém Boru na autobusové zastávce k incidentu, který bude mít dohru u soudu. Na svědomí ho má 45letý muž, který se chtěl svézt veřejnou dopravou do České Lípy, a to i přesto, že se kvůli opilosti sotva držel na nohách. Před příjezdem autobusu navíc začal nepatřičně flirtovat se ženou, která čekala na stejný spoj, a o konverzaci s ním vůbec nestála. 

Všiml si toho řidič a do autobusu ho odmítl pustit. Opilec se na něj proto rozčílil, vyběhl za ním ke kabince a dal mu hlavičku. Přitom vykřikoval, že "ho domlátí jak psa". Potom vyběhl ven a rozkopal u autobusu pravý světlomet. Zkrotnul až po příjezdu naší hlídky, která v něm poznala místní "známou firmu".

My jsme v této souvislosti  téhož dne zahájili úkony trestního  řízení pro přečiny výtržnictví a poškození cizí věci se škodou 10 000 korun. Z nich se zodpovídá v takzvaném zkráceném přípravném řízení a my v tomto týdnu předáváme kompletní spisový materiál státnímu zástupci. Hrozí mu až dva roky odnětí svobody. Jeho trestní rejstřík obsahuje už 18 zápisů o jeho pravomocném odsouzení za nejrůznější trestné činy, mezi kterými figurují i ublížení na zdraví nebo výtržnictví.

29. 3. 2023
por. Bc. Ivana Baláková 
tisková mluvčí KŘP Česká Lípa

vytisknout  e-mailem