Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Řidiči jsou neponaučitelní

KLATOVSKO - Při kontrolách policisté zjistili tři pod vlivem alkoholu a dva měli pozitivní testy na návykové látky. 

Ve středu 13. a čtvrtek 14. října tohoto roku policisté na Horažďovicku, Sušicku i v Nýrsku kontrolovali v rámci dohledu nad silničním provozem řidiče vozidel a cyklistu. Při kontrolách policisté zjistili tři s pozitivními dechovými zkouškami a dva pod vlivem návykových látek.

Dopravní policisté v obci Hlavňovice zastavili ve středu třicet minut po osmé hodině dopoledne řidiče vozidla, kterým byl čtyřiašedesátiletý muž z obce na Sušicku. Muž se na výzvu podrobil dechové zkoušce a přístroj naměřil 0,51 a opakovaně 0,39 promile alkoholu. Muž se podrobil lékařskému vyšetření a odběru krve ve zdravotnickém zařízení.

V Horažďovicích na ulici Jiřího z Poděbrad byl krátce po sedmnácté hodině zastaven policisty z místního obvodního oddělení řidič s vozidlem značky Škoda Felicia. Pětadvacetiletý muž z Horažďovicka při kontrole nepředložil doklady potřebné k řízení vozidla i jeho provoz. Policisté zjistili, že muž nevlastní řidičské oprávnění pro žádnou skupinu vozidel. Provedená dechová zkouška byla s výsledkem měření 0,35 promile alkoholu a test na návykové látky měl pozitivní na konopí. Muž se odmítl podrobit lékařskému vyšetření i odběrům biologických materiálů.

Ve čtvrtek 14. října v Sušici dopravní policisté kontrolovali na ulici Volšovské cyklistu, kterým byl místní šestapadesátiletý muž. Cyklista byl policisty zastaven v 9.18 hodin. Dechová zkouška byla u muže s výsledkem 0,42 a opakovaně 0,46 promile alkoholu.

V Nýrsku byl ve čtvrtek kontrolován místními policisty řidič vozidla značky Audi, který byl zastaven třicet minut po jednadvacáté hodině na ulici Klostermannova. Muž z obce u Nýrska při kontrole nepředložil řidičský průkaz a policisté zjistili, že není držitelem příslušného řidičského oprávnění. Dechová zkouška byla u řidiče s negativním výsledkem, ale test na návykové látky měl pozitivní na amfetamin a metamfetamin. Muž byl převezen do nemocnice v Klatovech, kde bylo provedeno lékařské vyšetření a odběr krve.

Uvedení řidiči jsou podezřelí ze spáchání přestupků, které budou předány správnímu orgánu k dalšímu opatření.

nprap. Ladmanová Dana

15. října 2021

vytisknout  e-mailem