Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

„Řidiči bděte, chodce nepřehlédněte“

Také v tomto, pro Ostravu prázdninovém týdnu, pokračují preventivní akce ostravských policistů. 

Těmito aktivitami reagují na vývoj dopravní situace v kraji, kdy za měsíc leden řidiči řešili více než 700 dopravních nehod, při kterých zemřeli dva chodci a jeden cyklista. Blíže zde: https://www.policie.cz/clanek/viditelnost-zamereno-na-chodce-i-cyklisty.aspx
Dnes se preventisté zaměřili na řidiče motorových vozidel. Ve spolupráci s policisty Dopravního inspektorátu Ostrava upozorňovali na možná rizika, která souvisí s nedostatečnou viditelnosti chodce v rámci silničního provozu. Viditelnost chodce v tmavém oblečení, bez retroreflexních prvků, se snižuje až desetinásobně na cca 20 metrů. Tato vzdálenost nedává řidiči již příliš času na adekvátní manévr, kterým by odvrátil možný střet. Policisté tedy na řidiče apelovali, aby byli za volantem obezřetní právě za snížené viditelnosti a předvídali možné kolizní situace. 
Všichni řidiči si byli vědomi důležitosti této osvěty a na preventivní akci s názvem „Řidiči bděte, chodce nepřehlédněte“ reagovali pozitivně. Každý také obdržel od policistů drobný preventivní materiál, který mimo jiné slouží k ukotvení a generalizaci získané informace. 


 

por. Bc. Richard Palát
komisař oddělení prevence
10. února 2020

vytisknout  e-mailem