Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Některé řidiče zaskočil na silnicích sníh

SEMILY - Během jednoho dne vyjížděli policisté ke třem dopravním nehodám. 

V pondělí ráno krátce před půl osmou havaroval na silnici mezi obcemi Semínova Lhota a Rovensko pod Troskami 23letý cizinec. Při jízdě po přímém klesajícím úseku dostal na zasněžené silnici se starším autem značky Mercedes smyk. Sjel do příkopu, kde narazil do stromu. Při nehodě došlo ke zranění řidiče a dvou jeho spolujezdců. Policisté šetřením zjistili, že pneumatiky na havarovaném vozidle byly rozdílných dezénů a byly ojeté pod stanovenou mez. Auto nebylo přihlášeno k registraci v České republice a nemělo funkční bezpečnostní pásy. Způsobená škoda byla vyčíslena na částku 10 000 korun. Věc šetří dopravní inspektorát v Semilech.

DN 01.JPG                                              DN 01

 

 

 

 

 

 

 

 


Další dopravní nehoda se stala o dvacet minut později v obci Dolní Sytová. Při projíždění pravotočivé zatáčky dostala řidička s vozidlem značky Ford na zasněžené vozovce smyk, sjela mimo komunikaci a narazila do živého plotu. Ke zranění osob v tomto případě nedošlo a způsobená škoda byla stanovena na částku 11 000 korun. Věc byla vyřízena blokovou pokutou.

Ke třetí havárii vyjížděli policisté ve dvě hodiny odpoledne. Mezi obcemi Jablonec nad Jizerou a Poniklá dostala řidička s vozidlem značky Škoda Fabia v levotočivé zatáčce smyk, sjela mimo silnici a narazila do stromu. Žena za volantem vyvázla bez zranění, ale zranění utrpěli její dva spolujezdci. Způsobená škoda byla stanovena na částku 30 000 korun. Věc šetří dopravní inspektorát v Semilech.
Ani v jednom z těchto případů nebyl u řidiče zjištěn alkohol.

DN 02.JPG                                               DN 02

 

 

 


 

 

 

 

 

30. 12. 2014
por. Petr Kmínek DiS.
KŘP Libereckého kraje, tiskový mluvčí
 

vytisknout  e-mailem