Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Řidič za jízdy zkolaboval

LIBEREC – Následky mohly být katastrofální nebýt pohotové reakce jednoho z cestujících. 

Krátce po sedmé hodině si řidiči na silnici I/35 ve směru z Liberce na Prahu, povšimli před Hodkovicemi kličkujícího linkového autobusu. Pro pět desítek pasažérů uvnitř kolosu se během okamžiku změnila klidná jízda v obavu o zdraví a životy.
Na pondělní lince mezi Libercem a Prahou za volantem autobusu zkolaboval ř
Bus 1.jpgidič. Jedoucí autobus se tak stal zcela neovladatelným, což vyústilo v dopravní nehodu. V plné rychlosti autobus naboural do pravých svodidel. Náraz do bariéry byl natolik silný, že vymrštil bezvládné řidičovo tělo na podlahu vozu. Rychlá a pohotová reakce jednoho z pasažérů, který okamžitě naskočil na řidičovo místo, zamezila zraněním cestujících a pravděpodobně zachránila jejich životy. Hrdina s chladnou hlavou dovezl autobus s přepravovanými osobami na nedalekou odstavnou plochu parkoviště, kde kolos odstavil. To už na místo směřovali záchranáři a policisté. Po neodkladných úkonech Zdravotnická záchranná služba převezla zraněného řidiče do nemocničního zařízení. Nikdo z cestujících nebyl zraněn.

Příčiny a okolnosti vzniku nehodového děje jsou předmětem dalšího vyšetřování policistů z Dopravního inspektorátu. Místo dopravní nehody je průjezdné, dbejte však zvýšené opatrnosti v souvislosti s vyšetřování dopravní nehody a pohybem policistů na místě.

 

16. září 2019
por. Bc. Vojtěch Robovský
Oddělení tisku a prevence
Liberec

vytisknout  e-mailem