Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Řidič v zákazu řízení a pod vlivem drog

KLADENSKO – Jízda pod vlivem alkoholu a návykových látek je velmi riskantní a nebezpečná. 

Policisté oddělení hlídkové služby v rámci výkonu služby při provádění silniční kontroly po osmnácté hodině dne 9. června 2021 zastavili  v Kladně na pozemní komunikaci v ulici Rakovnická osobní vozidlo tovární značky Škoda Octavia. Policisté řidiče vyzvali k předložení dokladů potřebných pro řízení motorových vozidel a k dechové zkoušce včetně testu na přítomnost návykových látek. Policejním šetřením bylo zjištěno, že řidičem kontrolovaného vozidla je čtyřiadvacetiletý muž z okresu Rakovník,  který nikdy nevlastnil řidičské oprávnění a byl si plně vědom, že má platný zákaz řízení motorových vozidel. Dále bylo zjištěno, že dechová zkouška je negativní, ale test na přítomnost návykových látek byl s pozitivním výsledkem. Následně se podezřelý řidič dobrovolně podrobil odběru biologického materiálu v Oblastní nemocnici Kladno.

Kladenští policisté nyní tento případ prošetřují jako podezření z trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a ohrožení pod vlivem návykových látek. Za toto protiprávní jednání hrozí pachateli maximální trest odnětí svobody ve výši dvou let. 

Policie neustále upozorňuje řidiče, že alkohol a ani jiné návykové látky za volant nepatří. Jízda pod vlivem těchto návykových látek je velmi riskantní a nebezpečná. Tito řidiči jsou nebezpeční a svým protiprávním jednáním ohrožují především zdraví a životy ostatních nevinných účastníků silničního provozu Pouze dodržováním předpisů silničního provozu, bezpečnou jízdou a vzájemnou ohleduplností můžeme snížit počet dopravních nehod na pozemních komunikacích. 

nprap. Jana Šteinerová
tisková mluvčí
P ČR  Kladno
11. června 2021

vytisknout  e-mailem