Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Řidič v odcizeném vozidle způsobil hromadnou nehodu

Až dvousetkilometrovou rychlostí ujížděl policistům řidič v kradeném vozidle. Po několika kilometrech pronásledování pak nezvládl řízení a způsobil hromadnou dopravní nehodu. 

Hromadnou dopravní nehodou tří vozidel a jednoho autobusu skončilo včerejší policejní pronásledování odcizeného vozidla, kterého si policisté všimli kolem devatenácté hodiny na Sokolské ulici u zastávky I. P. Pavlova ve směru na Nuselský most. Lustrací hlídka zjistila, že bylo odcizeno v časných ranních hodinách v Uhříněvsi a chtěli ho zastavit. Na opakované zvukové a světelné výzvy k zastavení však řidič zareagoval přidáním rychlosti a snahou hlídce ujet. Postupně se do pronásledování, kdy rychlost atakovala až dvou set kilometrovou hranici, zapojily další hlídky. Po několika kilometrech stíhání po ul. 5. května pronásledovaný řidič nezvládl řízení a na sjezdu do ulice Vyskočilova postupně narazil do tří vozidel a jednoho autobusu. Vlivem střetu bylo zraněno šest osob včetně řidiče a spolujezdkyně v kradeném autě. Zaklíněnou ji z vozidla museli vystříhat přivolaní hasiči.

Policisté následně zjistili, že zadržený sedmadvacetiletý řidič byl při jízdě pod vlivem drog a také, že po něm pátrají kolegové ze Slovenska. Případ je prověřován pro podezření z trestného činu obecné ohrožení, ale je velmi pravděpodobné, že se právní kvalifikace rozšíří. Muž, který má navíc i zákaz řízení do října 2021 se nachází v policejní cele.  Spolujezdkyně, po které bylo taktéž vyhlášeno celostátní pátrání, je stále hospitalizována v nemocnici.

por. Mgr. Jan Rybanský - 23. červen 2021

vytisknout  e-mailem