Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

„Řidič, ten tvrdý chleba má“

LIBEREC – Z Mladoboleslavska po dálnici D10 až do jedné z libereckých společností sídlících v průmyslové zóně, kočíroval nákladní automobil pod vlivem alkoholu. 

V pátek 31. srpna se v ranních hodinách vydal na cestu dlouhou bezmála padesát kilometrů se svým několikatunovým kolosem 54letý muž z Ostravska.
Každý řidič by měl mít jistou dávku obezřetnosti a ostražitosti, aby byl schopen bezchybně zvládat nástrahy silničního provozu. Avšak sledovat situaci a plně se věnovat řízení těžkého kolosu s téměř dvěma promile v organismu, to už je takřka nemožné a bezesporu život ohrožují. Otázkou zůstává, zda si požitím alkoholu snad potřeboval dodat kuráže nebo si jím chtěl jen spláchnout onen okoralý pokrm, o němž se zpívá ve známé písni. Každopádně za jeho riskantní počin mu nyní hrozí až tři roky ve vězení.

Jakmile u muže policisté provedli orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu v dechu a přístroj vykázal hodnoty bezmála dvě promile, následoval neodkladný proces. Při něm mu muži zákona ve zkráceném přípravném trestním řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což nyní 54letému řidiči hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

Při velmi riskantní mužově jízdě naštěstí nebyl nikdo zraněn a nedošlo ani ke škodám na majetku. 

12. září 2018
por. Bc. Vojtěch Robovský
KŘP Libereckého kraje, tiskový mluvčí

vytisknout  e-mailem