Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Řidič si chtěl projet trať RZ Barum rally a havaroval

ZLÍNSKÝ KRAJ: Náraz do stromu si vyžádal tři lehká zranění. 

Dnes krátce po druhé hodině ráno vyjížděli vsetínští dopravní policisté k havárii vozidla zn. Hyundai, která se stala na lesní asfaltové cestě v katastru obce Liptál, na trati sobotní rychlostní zkoušky Troják.

Ve vozidle cestovali čtyři mladí cizinci, z nichž tři byli z místa havárie odvezeni s lehkým zraněním do vsetínské a zlínské nemocnice. Bez zranění vyvázl pětadvacetiletý řidič, kterému policisté po nehodě naměřili v dechu přes jedno a půl promile alkoholu. On tvrdí, že alkohol pil až po nehodě, z tohoto důvodu byl podroben opakovanému odběru krve v nemocnici. Z výsledků a dalšího šetření budeme vědět, zda mluví pravdu, nebo byl opilý už v době havárie. 

K průběhu dopravní nehody policisté zjistili, že pětadvacetiletý řidič jel ve směru od obce Liptál k obci Hošťálková a v táhlém klesání nezvládl vlivem rychlosti průjezd levotočivou zatáčkou, vyjel za pravou krajnici a zastavil se až nárazem do vzrostlého stromu. Řidič i osádka vozu policistům uvedli, že si chtěli projet trať sobotní rychlostní zkoušky Troják. Škoda na havarovaném vozidle byla předběžně vyčíslena na 300 tisíc korun. Dopravní nehodu policisté nadále vyšetřují.

Páteční noční rychlostní zkouška v centru Zlína byla z pohledu policie bezproblémová, jeden problém jsme však zaznamenali před startem rychlostní zkoušky, když jsme kolem půl osmé večer řešili řidiče na skútru, který byl zřejmě pod vlivem pervitinu a vjel na trať. Třiadvacetiletého řidiče na skútru zaregistrovali na trati na Havlíčkově nábřeží pracovníci pořadatelské služby, kteří muže zastavili a přivolali policejní hlídku. Dechová zkouška u něj byla negativní, ovšem pozitivně vyšel test na drogy, konkrétně na pervitin. Muž se v nemocnici podrobil odběrům, ze kterých budeme vědět, jakým množstvím drogy byl při jízdě ovlivněn.   

26. srpna 2017, mjr. Mgr. Lenka Javorková

Odkazy do noveho okna

havárie Liptál

havárie Liptál 

Detailní náhled

havárie Liptál

havárie Liptál 

Detailní náhled

havárie Liptál

havárie Liptál 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem