Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Řidič pod vlivem alkoholu

Český Krumlov – Kaplice - Policisté muži naměřili přes 1,3 promile alkoholu v dechu. 

V uplynulých dnech sdělili policisté obvodního oddělení Kaplice ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání pětačtyřicetiletému muži z Táborska.

Dne 6. srpna 2021 kolem čtvrté hodiny odpolední zastavila hlídka kaplických policistů v katastru města Kaplice v části obce Blansko osobní vozidlo tovární značky Peugeot. Při kontrole provedli policisté také odborného měření na alkohol. Dechová zkouška přístrojem Dräger byla pozitivní s hodnotou přes 1,3 promile alkoholu v dechu. Muž s naměřenými hodnotami souhlasil a nepožadoval lékařské vyšetření. Na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda.

Každý řidič by měl mít na paměti, že alkohol za volant nepatří. Alkohol zpomaluje reakce, činí člověka méně pozorným, ale současně dává falešný pocit sebedůvěry. Alkohol a jiné návykové látky patří mezi časté příčiny dopravních nehod. Jízda pod vlivem návykových látek je v České republice zákonem zakázána a v případě pozitivního měření jsou policisté oprávněni zakázat řidiči další jízdu a na místě mu zadržet řidičský průkaz.

Buďte proto ohleduplní a zodpovědní nejen k sobě, ale i k ostatním účastníkům silničního provozu a pod vlivem návykových látek za volant neusedejte.

por. Bc. Lenka Pokorná    ck.pis@pcr.cz

tisková mluvčí a preventistka

12. srpna 2021

vytisknout  e-mailem